Menu

Dwa razy podium i wyróżnienie dla CZT

ZDROWIE. Trzykrotnie docenione zostało Centrum Zdrowia Tuchów w 3. edycji Konkursu Bezpieczny Szpital INSPIRACJE. Nagradzane są w nim firmy, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia rozwiązań, wpływających na zdrowie oraz komfort życia. Wręczenie nagród odbyło się w Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Spółka medyczna z Pogórza zajęła 3. miejsce w kraju w kategorii “Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia”. Tutaj oceniano akcje edukacyjno-promocyjne, zachęcające do badań profilaktycznych, zdrowego żywienia oraz organizowanie badań przesiewowych. Centrum Zdrowia Tuchów nagrodzono  za program profilaktycznych badań piersi Zrób to mammo!. Składa się on z szerokiej kampanii informacyjnej, promującej ideę badań profilaktycznych. Obejmuje ona serial telewizyjny emitowany w m. in. w TVP Kraków, cykl programów radiowych, emitowanych w radiu RDN oraz publikacje prasowe i internetowe, a także bezpośrednie spotkania edukacyjne z potencjalnymi pacjentkami.

W szpitalu rodzinnym w Tuchowie pojawiła się też platforma multimedialna z materiałami edukacyjnymi. Na miejscu można ponadto porozmawiać z edukatorami programu. Wszystkiemu towarzyszą szeroko otwarte drzwi tuchowskiej pracowni mammograficznej, do której na bezpłatne badania zaproszone są kobiety w wieku 50-69 lat z powiatów tarnowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, gorlickiego i z Tarnowa, które nie badały się w ciągu ostatnich dwóch lat. Osoby, dla których barierą jest dojazd na badania mogą liczyć na zwrot kosztów. Aby się zarejestrować wystarczy zatelefonować pod numer 604 430 775.

Podobną nagrodę przyznano Centrum Zdrowia Tuchów w kategorii “Działania na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia seniorów” za realizację projektu Centrum Zdrowia Seniora w Wierzchosławicach. Centrum składa się z Dziennego Domu Opieki Medycznej dla osób zagrożnych hospitalizacją i po leczeniu szpotalnym oraz z Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego. Placówka realizuje też świadczenia w ramach Domowej Pielęgniarskiej Opieki Długoterminowej. Rekrutacja nad numerem tel. 882 139 607.

Ponadto CZT otrzymało także wyróżnienie w kategorii “Innowacje w szpitalu”, w której oceniano zwiększanie efektywności leczenia i nowatorskie metody zarządzania. Dodajmy, że laureatów wybrała Kapituła, do której należą osoby z kluczowych firm i organizacji medycznych, szefowie instytutów, najlepszych szpitali i ośrodków zdrowotnych w kraju.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>