Medale na 40-lecie powstania Solidarności

TARNÓW. Był to kolejny akcent związany z obchodami rocznicy Solidarności w Tarnowie. Tym razem głównym punktem programu było wręczenie pamiątkowych medali.

Były to medale przyznane przez Zarząd Regionu Małopolska Solidarności, które wręczył wiceprzewodniczący Adam Gliksman (Wojciech Grzeszek tego dnia nie mógł przyjechać do Tarnowa). A także medale przyznane przez bydgoską Solidarność, wręczane przez tamtejszego działacza “S” Jana Monarchę.

Medale wręczone zostały w siedzibie tarnowskiej Kromki Chleba przy placu Kazimierza. W uroczystości wziął udział m.in. prezes Zakładów Mechanicznych w Tarnowie Henryk Łabędź. Przed uroczystym spotkaniem w Kromce Chleba działacze złożyli wieńce przed tablicą pamiątkową kapelana Solidarności, księdza Jerzego Popiełuszki.

Na zdjęciu działacz pierwszej “S” Ryszard Strach odbiera medal od bydgoskiego szefa emerytów i rencistów “Solidarności” Jana Monarchy. Po lewej Janusz Sikorski z tarnowskiego biura “Solidarności”.

Pod adresem mailowym biuro@miastoiludzie.pl można zamówić odbitki ze zdjęć w cenie 1 zł za odbitkę.