Menu

Czesław Kwaśniak: Ruch Narodowy staje się znaczącą siłą w okręgu tarnowskim

BRZESKO. – Jestem bardzo zadowolony z rozwoju struktur Ruchu Narodowego w okręgu tarnowskim – powiedział Czesław Kwaśniak, pełnomocnik ds. struktur okręgu tarnowskiego.

Po wizycie prezesa Ruchu Narodowego posła Roberta Winnickiego w Brzesku i powołaniu Czesława Kwaśniaka na pełnomocnika, do Ruchu Narodowego zapisało się już 20 osób.  – Jest to tym bardziej duży sukces, że w tak krótkim czasie udało się nam pozyskać tylu nowych członków – powiedział Czesław Kwaśniak. – Ruch Narodowy w okręgu tarnowskim staje się dzięki temu potężną siłą w Konfederacji, a struktury RN wzmocnią całą Konfederację. W mateczniku PiS-u, jakim jest okręg tarnowski, jest to ogromny nasz sukces, Ruchu Narodowego a zarazem całej Konfederacji.

Czesław Kwaśniak zorganizował w Karczmie Rzym w Brzesku spotkanie dla nowych członków Ruchu Narodowego, podczas którego można było oddać wypełnioną deklarację członkowską lub wypełnić po prostu na miejscu taką deklarację.

– Część osób nie mogła przybyć na to spotkanie, które zorganizowaliśmy w niedzielę ze względów rodzinnych, ale przekazali wypełnione deklaracje, co świadczy o tym, że utożsamiają się z Ruchem Narodowym i jego programem i chcą w nim działać. Bardzo się z tego cieszę, że chętnych jest aż tak dużo – powiedział Czesław Kwaśniak podczas konferencji prasowej. – A to przecież nie koniec rozwoju partii.

Kolejne spotkanie dla nowych członków Ruchu Narodowego Czesław Kwaśniak planuje zorganizować w listopadzie i wtedy pozyskać kolejnych 20 nowych członków. – Wtedy 2020 rok zakończylibyśmy w okręgu tarnowskim okrągłą liczbą członków Ruchu Narodowego, których byłoby wtedy pięćdziesięciu – mówił Czesław Kwaśniak podczas konferencji prasowej.

Na przełomie grudnia i stycznia członkowie Ruchu Narodowego spotkają się natomiast na wspólnym opłatku poprzedzonym mszą świętą odprawioną w tarnowskiej katedrze.

– Myślę, że takie spotkanie opłatkowe członków Ruchu Narodowego, którzy przybędą ze swoimi żonami czy narzeczonymi, bardzo zintegruje nasze środowisko – mówi tarnowski koordynator RN ds. struktur. Przewiduje, że w opłatku weźmie udział około stu osób, w tym zaproszeni goście m.in. parlamentarzyści Konfederacji z Krakowa i Rzeszowa, posłowie Konrad Berkowicz oraz Grzegorz Braun, którego korzenie rodzinne są w Tarnowie (to rodzina Jerzego Brauna, twórcy piosenki harcerskiej „Płonie ognisko i szumią knieje”). – W tarnowskim opłatku Ruchu Narodowego nie może zabraknąć naszych prezesów, posłów Roberta Winnickiego oraz Krzysztofa Bosaka – dodaje Czesław Kwaśniak.

Zdaniem Czesława Kwaśniaka, Ruch Narodowy staje się znaczącą siłą w okręgu tarnowskim. Przypomniał, że w okręgu tarnowskim udało się zebrać około 10 tysięcy podpisów przed wyborami parlamentarnymi w ub. roku i zarejestrować listę kandydatów Konfederacji jako pierwszą w Polsce.

W spotkaniu w Brzesku uczestniczył małopolski prezes Ruchu Narodowego Bartosz Wilczyński. – Cieszę się z tego kolejnego już spotkania w Brzesku, podczas którego przyjmujemy w nasze szeregi dwudziestu nowych członków – powiedział podczas konferencji Bartosz Wilczyński. – To świadczy o dużej pracy tarnowskiego koordynatora ds. budowy struktur Czesława Kwaśniaka. Czesław Kwaśniak działa też prężnie przez to na rzecz wzmacniania całej Konfederacji.

Zdaniem Bartosza Wilczyńskiego, działania Czesława Kwaśniaka poprawiają znacząco pozycję Ruchu Narodowego w okręgu tarnowskim. – Myślę, że przed całym rejonem tarnowskim jest bardzo dobra perspektywa jeśli chodzi o rozwój struktur – powiedział Bartosz Wilczyński. – Jeśli chodzi o inne okręgi to wiele zgłoszeń do Ruchu Narodowego i Klubów Konfederacji mamy też w Krakowie, w okręgu nr 13. Na pewno przed nami jest tutaj jeszcze dużo pracy.

W spotkaniu uczestniczył także pełnomocnik Ruchu Narodowego na powiat brzeski Patryk Mierzwa. Ostatnio w Brzesku odbyło się spotkanie Klubu Konfederacji. – Pierwsze spotkanie Klubu Konfederacji w Brzesku odbyło się na początku września – powiedział podczas konferencji prasowej Patryk Mierzwa. – Na dziś do Klubu Konfederacji w Brzesku przynależą już 22 osoby, a kolejne rozważają przystąpienie do niego. Rozpoczęliśmy już pierwsze inicjatywy. Jedną z nich jest zbiórka pieniężna na budowę pomnika żołnierzy poległych w Dębnie. Planujemy kolejne.

W spotkaniu uczestniczył też koordynator struktur Ruchu Narodowego w Małopolsce Tadeusz Adamczak oraz prezes RN w Tarnowie i powiecie tarnowskim Konrad Wójcikiewicz.

Pod adresem mailowym biuro@miastoiludzie.pl można zamówić odbitki ze zdjęć w cenie 1 zł za odbitkę.

Czesław Kwaśniak: Wzmacniając Ruch Narodowy wzmacniamy całą Konfederację

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>