Małopolska znowu z najwyższą liczbą zakażonych w Polsce, przybyły 153 osoby

MAŁOPOLSKA. W Małopolsce odnotowano najwyższą liczbę zakażonych koronawirusem w Małopolsce, aż 153 osoby. Wśród nowych zakażonych jest jednomiesięczne dziecko. Zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 7409 osób.

Jak podaje krakowski Sanepid, ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 153 osób. To 84 kobiety i 69 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 81 lat, z Krakowa (42 osoby), powiatu krakowskiego i nowotarskiego (po 16 osób), limanowskiego (13 osób), Nowego Sącza (12 osób), powiatów tatrzańskiego i nowosądeckiego (po 8 osób), oświęcimskiego (6 osób), gorlickiego, olkuskiego, wadowickiego i wielickiego (po 5 osób), bocheńskiego (3 osoby), Tarnowa i powiatów myślenickiego i proszowickiego (po 2 osoby) oraz chrzanowskiego, miechowskiego i suskiego (po 1 osobie). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 7409 osób.

Sanepid podał również informację o kolejnych osobach, które wyzdrowiały, jest to 141 osób, które wyzdrowiały. To 71 kobiet i 70 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 80 lat, z powiatu nowosądeckiego (54 osoby), tatrzańskiego (25 osób), Nowego Sącza (17 osób), Krakowa i powiatu nowotarskiego (po 13 osób), myślenickiego (8 osób), limanowskiego i oświęcimskiego (po 4 osoby) oraz dąbrowskiego, krakowskiego i wielickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce jest 3374 tych, którzy przeszli koronawirusa.