Menu

Czesław Kwaśniak: Wzmacniając Ruch Narodowy wzmacniamy całą Konfederację

BRZESKO. Podczas spotkania członków i sympatyków Ruchu Narodowego, które w sobotni wieczór odbyło się w Brzesku, podziękowano tym, którzy byli szczególnie zaangażowani w kampanię prezydencką Krzysztofa Bosaka. Gościem spotkania był prezes Ruchu Narodowego, poseł RP Robert Winnicki.

– W powiecie brzeskim Krzysztof Bosak osiągnął procentowo najwyższy wynik w Małopolsce i jeden z najwyższych w kraju, a mianowicie dziewięć i pół procenta – powiedział organizator spotkania Czesław Kwaśniak. – W okręgu tarnowskim wynik kandydata Konfederacji wyniósł około ośmiu procent. Jest to też sukces naszych działaczy i sympatyków, którzy włożyli serce w kampanię i poświęcili swój czas. To dobrze wróży na przyszłość, a już za trzy lata czekają nas wybory samorządowe wszystkich szczebli i parlamentarne. Musimy już teraz zacząć się przygotowywać do tych wyborów, aby mieć na listach osoby znane w środowiskach lokalnych. Sądzimy, że ten wynik ośmiu procent uda nam się podwoić i wprowadzimy wielu naszych kandydatów do Sejmu i samorządów, a wtedy będziemy zmieniać Polskę – dodaje Czesław Kwaśniak, pełnomocnik ds. struktur okręgu tarnowskiego.

Poseł Robert Winnicki mówił o tym, że ostatnio jest często pytany przez dziennikarzy o to, czy w związku z przetasowaniami w rządzie między PiS-em, Solidarną Polską i Porozumieniem dokona się zmiana polityczna na polskiej scenie. Lider Ruchu Narodowego był także pytany o to, czy Ruch Rafała Trzaskowskiego jest taką zmianą polityczną. – Otóż tak nie jest – mówił podczas spotkania w Brzesku Robert Winnicki. – Czy Państwo chcą wiedzieć co jest taką zmianą polityczną? Otóż jest nią kilkanaście tysięcy ludzi, którzy zapisali się w tych dniach do klubów Konfederacji na terenie całego kraju. Jest to siedemset klubów, które zostały już utworzone lub jest w trakcie tworzenia. Tysiące Polaków angażuje się na rzecz tego podmiotu, który teraz tworzymy.

Robert Winnicki pogratulował bardzo dobrych wyników wyborczych w ostatnich wyborach prezydenckich w okręgu tarnowskim. Przywitał w Ruchu Narodowym Czesława Kwaśniaka i Pawła Potoczka. Ruch Narodowy jest jednym ze środowisk, który tworzy Konfederację.

Jak dodał Czesław Kwaśniak, będzie prowadził wiele starań o to, aby Ruch Narodowy poszerzył się o wiele środowisk chrześcijańskich i katolickich. – Te środowiska tworzą małe partie, które odpadają dziś już na etapie zbierania podpisów – powiedział Czesław Kwaśniak. – Gdyby udało się nam zjednoczyć te środowiska wokół Ruchu Narodowego bylibyśmy bardzo mocni. A wzmacniając Ruch Narodowy wzmacniamy całą Konfederację. Dlatego będziemy pracowali nad tym, aby te środowiska przyłączyć, także dawne środowiska Ligi Polskich Rodzin.

– Konfederacja zakończyła pewien etap, jakim były wybory prezydenckie, dziś czas na podsumowania – powiedział Bartosz Wilczyński, prezes Ruchu Narodowego w Małopolsce. – Cieszę się, że panowie Czesław Kwaśniak i Paweł Potoczek dołączają do Ruchu Narodowego, współpracowałem z nimi już wcześniej i ta współpraca była bardzo dobra.

Czesław Kwaśniak objął funkcję pełnomocnika Ruchu Narodowego ds. rekrutacji w okręgu tarnowskim. – Myślę, że tę pracę wykona bardzo dobrze – podkreślił Bartosz Wilczyński. – Znam bowiem sposób pracy pana Czesława z wcześniejszych akcji, w których braliśmy udział. Myślę, że ta współpraca międzypokoleniowa, połączenie dynamizmu młodszego pokolenia i bogatego doświadczenia Czesława Kwaśniaka i jego środowiska zaowocuje jeszcze lepszą i bardziej efektywną działalnością Konfederacji.

– Aby drużyna wygrała mecz to samymi juniorami nie da rady, potrzebni są doświadczeni seniorzy – podsumował konferencję prasową Czesław Kwaśniak. Jak dodał, w okręgu tarnowskim zostało już utworzonych 15 klubów Konfederacji.

Pod adresem mailowym biuro@miastoiludzie.pl można zamówić odbitki ze zdjęć w cenie 1 zł za odbitkę.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>