Menu

W Dunajcu utonął 16-latek. W Domosławicach porwał go nurt rzeki

W Dunajcu, w miejscowości Domosławice utonął młody człowiek. W Czchowie nurt rzeki porwał także 54-latka ale uratował go świadek.  

W piątek (21.08) w godzinach popołudniowych 16 letni chłopiec przebywał ze znajomymi nad rzeką Dunajec. Gdy wszedł do rzeki porwał go nurt.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec nie umiał pływać. Powiadomione o zdarzeniu służby rozpoczęły działania ratunkowe. Brali w nich udział strażacy z PSP w Tarnowie, PSP Brzesko, PSP Nowego Targu, druhowie OSP z okolicznych miejscowości, policjanci z komisariatu Policji w Czchowie.

Poszukiwania trwały od do późnych godzin nocnych i zostały wznowione w sobotę rano. Wtedy też z rzeki wyłowiono ciało 16-latka. Chłopca znaleziono w odległości około 1 kilometra od miejsca,  gdzie został porwany przez nurt rzeki, na wysokości Biskupic Melsztyńskich. Czynności na miejscu prowadzone były z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Brzesku, która obecnie nadzoruje śledztwo dotyczące tego tragicznego zdarzenia.

Również w piątek,  po południu, w Czchowie 54-letni mężczyzna wszedł do rzeki Dunajec i został porwany przez nurt. Mężczyźnie pomocy udzielił świadek zdarzenia, który wskoczył do rzeki i wyciągnął go – już nieprzytomnego – na brzeg.  W wyniku podjętej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przywrócone zostały  funkcje życiowe poszkodowanego. Nieprzytomny mężczyzna został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci z Czchowa pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>