Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Małopolsce – 193 przypadki

Sobotni raport mówi o rekordowych 193 przypadkach zachorowań w Małopolsce. Na Covid-19 zmarły kolejne osoby. Najwięcej stwierdzonych zachorowań było w Nowym Sączu i Krakowie.

Koronawirusa stwierdzono tej doby u 71 kobiet i 122 mężczyzn, od roku do 90 lat, z Nowego Sącza (50 osób), Krakowa (43 osoby), powiatu nowosądeckiego (21 osób), nowotarskiego (15 osób), limanowskiego (14 osób), krakowskiego (13 osób), tarnowskiego (11 osób), wadowickiego i wielickiego (po 4 osoby), gorlickiego, oświęcimskiego i proszowickiego (po 3 osoby), brzeskiego, myślenickiego i tatrzańskiego (po 2 osoby) oraz chrzanowskiego, miechowskiego i suskiego (po 1 osobie). Aktualnie 16 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. W sumie w Małopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono już e u 6338 osób.

Niestety kolejne osoby zmarły. Służby sanitarne poinformowały o śmierci 79-letniej kobiety z powiatu tarnowskiego, a także 69-letniej kobiety z powiatu nowosądeckiego oraz 91-letniego mężczyzny z powiatu bocheńskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był Covid-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych koronawirusem sięgnęła 109 przypadków. Liczba tych, którzy przeszli chorobę to 2487.