Książkowe nowości poleca Miasto i Ludzie: Maksymilian Kolbe. Święty w Auschwitz

Maksymilian Kolbe. Święty w Auschwitz

Nieszablonowa biografia jednego z najbardziej znanych świętych na świecie w formie komiksu! Przeczytaj, z czego zwierza się współwięźniowi św. Maksymilian Kolbe w ostatnich chwilach życia. Pod koniec 1941 r. franciszkanin Maksymilian Kolbe dokonał w Auschwitz największego poświęcenia – ofiarował swoje życie w zamian za życie współwięźnia. Ten heroiczny koniec nie może jednak przyćmić reszty dokonań tego wyjątkowego człowieka: dziennikarza, twórcy wielkiej akcji wydawniczej, misjonarza w Japonii. Życie Maksymiliana Kolbego było zdumiewająco bogate jak na kogoś, kto pragnął jedynie ubóstwa i życia w służbie Niepokalanej Maryi. Przekład polski: Magdalena Kilian-Antoine. Ilustracje: Denoël, Joël Costes. Wydawnictwo: Bratni Zew.

Więcej o książkach w magazynie Miasto i Ludzie: