Menu

Maciej Gładysz drugim wicemistrzem międzynarodowej serii kartingowej WSK Super Master Series

Tydzień rywalizacji i dwie rundy zakończone sukcesem. Maciej Gładysz zajął 3. miejsce w cyklu WSK Super Master Series. Polski kartingowiec potwierdził wysoką formę w finale ostatniej rundy, również stając na podium.

 Z powodu pandemii korona-wirusa dwie ostatnie odsłony WSK Super Master Series zostały połączone, co postawiło przed młodymi zawodnikami bardzo wymagające warunki. Z maratonem wyścigowym na torze Adria International Raceway świetnie poradził sobie Maciej Gładysz, który pokazał bardzo równą formę i udowodnił swoją przynależność do światowej czołówki kartingowców. Przed zawodnikiem Parolin Racing Kart w całym cyklu uplasowali się jedynie Rosjanin Dmitry Matveev oraz Japończyk Kean Nakamura Berta.

 – Jestem bardzo szczęśliwy. To był długi, trudny i bardzo emocjonujący tydzień. Bardzo się cieszę, że zakończył się dla mnie w ten sposób. Wygrałem kilka wyścigów, a dzisiejszy występ finałowy ukończyłem na trzecim miejscu i na trzecim w klasyfikacji generalnej najmocniejszej ligi kartingowej świata. Ten wynik to nie tylko sukces, z którego bardzo się cieszę, ale też dobry znak na przyszłość. Chcę podziękować za znakomicie przygotowany sprzęt mojemu teamowi, Parolin Racing Kart, mechanikowi Marcinowi Binkowskiemu oraz Ma Engines za świetnie przygotowane silniki – powiedział po zawodach Maciek.

 Rywalizacja na torze Adria International Raceway trwała od 29 czerwca do 5 lipca. Ostatniego dnia zmagań, który decydował o ostatecznej klasyfikacji, Gładysz wystartował w prefinale B z 2 pola. Po zaciętej walce z rywalami minął linię mety na trzecim miejscu. Dzięki temu kierowca Parolin Racing Kart do wyścigu finałowego startował z 5. pola. Podczas ostatecznej rozgrywki polski kartingowiec mijał kolejnych rywali i w pewnym momencie wysunął się na prowadzenie. W dalszej części wyścigu stracił jednak trzy pozycje na szykanie przed wyjściem na prostą. Zawodnik Parolin Racing Kart walczył do końca i na przedostatnim okrążeniu minął jednego z rywali i stanął na podium rundy.

 Maciej Gładysz nie będzie miał wiele czasu na świętowanie sukcesu. Młody kartingowiec już od 9 do 12 lipca weźmie udział w 1. rundzie WSK Euro Series, która odbędzie się w Sarno koło Neapolu.

Więcej informacji w gazecie Miasto i Ludzie:

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>