Menu

Wraca specjalistyka medyczna na Pogórzu

Po medycynie pracy na powrót ruszają kolejne rodzaje świadczeń w Centrum Zdrowia Tuchów. Od 18 maja mogą się odbywać stacjonarne wizyty w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej. Teleporady wciąż jednak będą wykorzystywane w wielu sytuacjach.

Porady pierwszorazowe będą się odbywać zgodnie z planem. Natomiast forma wizyt kontrolnych będzie zależeć od decyzji lekarza. Jeżeli niezbędne będzie badanie fizykalne lub diagnostyka wizyty także będą realizowane w przychodni. W gabinetach wykonywane będą planowe świadczenia zabiegowe z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, ortopedii i dermatologii. Codziennie, na jednej zmianie, pracować będą także lekarze dentyści.

Powracają też świadczenia dotyczące medycyny sportowej. Oznacza to zielone światło dla przyjmowania kandydatów do szkół sportowych, członków klubów i innych sportowców, dla których do uprawiania sportu niezbędne są zaświadczenia od lekarza tej specjalności. Świadczenia medycyny sportowej realizować będzie dwóch lekarzy. Osoby zainteresowane nie powinny mieć zatem większych problemów z dostępnością.

Ponieważ od pewnego czasu spółka coraz większą uwagę skupia na zapobieganiu chorobom, dlatego wracają także badania profilaktyczne. Dotyczy to świadczeń realizowanych w ramach autorskiego programu badań piersi Zrób to mammo!. Panie z grupy ryzyka w wieku od 50. do 69.lat z powiatów: tarnowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, gorlickiego i z Tarnowa będą mogły wykonać bezpłatną mammografię we środy i w piątki. Rejestracja pod numerem 604 430 775. Ponadto od końca maja można będzie także korzystać z badań profilaktycznych jelita grubego. Bezpłatnie badania kolonoskowe mogą wykonywać pacjenci w wieku od 50. do 65. lat.  Tutaj już można się rejestrować telefonując pod numer 728 588 355.

W związku z epidemią nadal obowiązują jednak w przychodniach środki bezpieczeństwa. Działają zatem punkty pomiaru temperatury oraz wywiadu epidemiologicznego przy wejściach. O cierpliwość proszeni są Pacjenci, którzy muszą się liczyć z oczekiwaniem przed przychodnią. W związku z przestrzeganiem zasady zachowania dwumetrowych odstępów między pacjentami w poczekalniach wewnątrz budynku nie może być zbyt wielu osób.

 

Więcej informacji a Magazynie Miasto i Ludzie, w Twoim kiosku:

 

ZOL w Dąbrowie Tarnowskiej z jeszcze lepszymi warunkami

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>