Książkowe nowości poleca Miasto i Ludzie: Niedźwiedź w wielkim mieście

Czy niedźwiedź w wielkim mieście jest jak słoń w składzie porcelany? Dowcipna książka obrazkowa dla młodszych czytelników.

Kiedy niedźwiedź budzi się ze snu zimowego, w lesie jest dziwnie pusto. Gdzie się wszyscy podziali? Przeprowadzili się do miasta – wyjaśnia jastrząb. Są tam podgrzewane jaskinie, mnóstwo pysznego jedzenia… i żadnych myśliwych!

Brzmi świetnie, więc niedźwiedź rusza w ślad za innymi.

Lis, borsuk, kuna i bóbr, którzy zdążyli się już wygodnie urządzić w parkach, na skwerkach i pod kioskami, nie są z tego zadowoleni. „Wpadniemy przez niego w tarapaty – mówią. – Ludzie nie zwracali na nas uwagi. A ten ogromny niezdarny zwierz napędzi im strachu i ściągną myśliwych! Musimy go przepędzić!”
Ale kogoś tak dużego niełatwo się pozbyć…
Niedźwiedź w wielkim mieście został wyróżniony nagrodą dla książki dziecięcej Nadrenii Północnej-Westfalii i znalazł się na Liście Białych Kruków (White Ravens), czyli w katalogu najlepszych książek dziecięcych świata przygotowywanym co roku przez specjalistów z Internationale Jugendbibliothek (Międzynarodowej Biblioteki Książek dla Dzieci i Młodzieży) w Monachium.

Wydawnictwo: Dwie Siostry.

Data wydania: 1 marca 2020.

Więcej o książkach w magazynie Miasto i Ludzie: