Menu

Wielkie serca mieszkańców Pogórza

Kwota potrzebna na zakup respiratora dla szpitala rodzinnego w Tuchowie zebrana w dobę z okładem. Mieszkańcy Pogórza celująco zdali egzamin z hojności. 

W sumie 331 osób wsparło zbiórkę publiczną, zainicjowaną przez władze gminy z Burmistrz Magdaleną Marszałek na czele. Pomoże ona w zakupie sprzętu, potrzebnego do ratowania życia w dobie zagrożenia koronawirusem. Władze gminy nie przerwały jednak zbiórki i na portalu zbiórka.pl zbiórka nadal trwa.

– Mam deklarację wielu osób, które chcą nadal wesprzeć zbiórkę. Dlatego zbieramy dalej, na kolejny respirator, który w pełni zabezpieczy potrzeby mieszkańców Pogórza i naszego szpitala – tłumaczy burmistrz Magdalena Marszałek na stronie internetowej zbiórki.

W apelu wpierającym akcję możemy też przeczytać, że wirus, który w ciągu kilku tygodni diametralnie przeorganizował nam codzienne życie nie wybiera, czy pacjent jest w szpitalu należącym do sieci, czy poza nią. Koronawirus nie patrzy na wiek, status zawodowy i majątkowy.

Nikt z nas nie wie, czy nie braknie miejsc na oddziałach zakaźnych w wyznaczonych szpitalach. Nikt z nas nie wie też, czy i kiedy będzie potrzebował tego typu pomocy. Nikt z nas nie ma pewności czy respirator nie będzie jedynym urządzeniem, którego wykorzystanie da szansę przeżycia nam, naszym rodzicom, dziadkom czy dzieciom.

– Dlatego jestem pewna, że po raz kolejny wspólnie pomożemy i zbierzemy środki na respirator dla Centrum Zdrowia Tuchów. Wierzę w powodzenie akcji. To przecież nasz szpital, nasze zdrowie i nasze życie. Nasza bardzo ważna sprawa – dodaje szefowa samorządu Tuchowa.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>