Menu

Wolontariusze poszukiwani

 

W sytuacji zagrożenia koronawirusem trwają społeczne akcje szycia maseczek czy wykonywania przyłbic dla służby zdrowia. Wiele osób chciałoby pomóc personelowi medycznemu pracującemu na pierwszej linii zagrożenia epidemicznego. Centrum Zdrowia Tuchów prowadzące jedyny szpital rodzinny w powiecie tarnowskim szuka wolontariuszy do wsparcia codziennej pracy.

Osoby, które zdecydują się pomóc, miałyby pracować w punktach pomiaru temperatury, które znajdują się przed każdą z wydzielonych stref szpitala jak i zespołu poradni. Wolontariusze mogą się także zaangażować w pracę rejestracji. W związku z uruchomieniem teleporad znacznie zmienił się charakter pracy w tym miejscu. Poszukiwane są osoby, które chciałyby się zaangażować w przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego lub w telefoniczną weryfikację potrzeby uzyskania specjalistycznej porady. – Wolontariusze mogą też pomóc w  rejestracji pacjentów na te świadczenia, które są lub będą realizowane w przyszłości oraz w przygotowaniu kartotek – tłumaczy szefowa Działu Kadr, Płac i Szkoleń Katarzyna Sysło.

Zasadniczym warunkiem, który muszą spełnić osoby zainteresowane wolontariatem jest pełnoletność. Preferowani są studenci kierunków medycznych. Dla studentów i absolwentów wchodzących na rynek pracy może to być okazja do zdobycia cennego doświadczenia. Tym bardziej, że osoby, które rozpoczną współpracę, podpiszą umowę wolontariatu i zostaną ubezpieczone.

W tej sprawie należy się kontaktować z Działem Kadr, Płac i Szkoleń pod numerem telefonu tel. 14 65 35 226, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej przesyłając zgłoszenie na adres kadry@czt.com.pl

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>