Menu

Ruszył tarnowski kanał internetowy Dombeznudy – propozycja nie tylko dla seniorów

 

Ćwiczenia sportowe, wykłady, zajęcia artystyczne, treningi pamięci, tarnowskie filmy – wszystko to i wiele więcej można oglądać na nowym kanale “Dombeznudy” na YouTube. Jest to pomysł Fundacji Zielona Przystań i Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej, przy współpracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy PWSZ w Tarnowie.
Kanał “Dombeznudy” powstał po to, aby w czasie walki epidemią, tarnowscy seniorzy aktywnie spędzali czas w domu i mogli dalej uczestniczyć w zajęciach, które tak lubią. Program nadawany jest z powstałego w zaledwie kilka dni ministudia znajdującego się w siedzibie Zielonej Przystani w Tarnowie – tam odbywają się nagrania i transmisje na żywo.
Premierowe emisje planowane są codziennie od poniedziałku do piątku, zawsze od 9:00.

Pierwszy, ponad dwugodzinny odcinek, został wyemitowany w poniedziałek 23 marca. Widzowie wzięli udział w ćwiczeniach sportowych z Michałem Jagiencarzem, dowiedzieli się podczas warsztatów z Darią Zaborowską jak prosto można wykonać ozdobę “królika ze skarpetek”. Na koniec zwiedzili antyczny Rzym z Markiem Smołą.

Oczywiście po emisji programu można w dowolnym momencie obejrzeć całość transmisji na YouTube.
Zajęcia online prowadzą instruktorzy, których dobrze znają tarnowscy seniorzy z warsztatów w MCAS-ach oraz wykładowcy z UTW działającego przy PWSZ w Tarnowie. Patronat sprawuje Tarnowska Rada Seniorów.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>