Menu

Strefy dla większego bezpieczeństwa

Centrum Zdrowia Tuchów w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem wprowadziło kolejne środki bezpieczeństwa w przychodni i w szpitalu rodzinnym. 

Wydzielonych zostało osiem stref obejmujących gabinety, pracownie, punkty przyjęć i oddziały. Każda z nich posiada osobne wejście dla oraz węzeł sanitarny. Osoby wchodzące na teren placówki  mają mierzoną temperaturę.

W strefie obejmującej świadczenia Podstawowej Opieki Zdrowotnej w gabinecie B2/B3 wyznaczono miejsca udzielania świadczeń Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. W pokoju B1 zlokalizowany został gabinet zabiegowy dla świadczeń tego typu. W tej strefie temperaturę w godzinach od 7 do 18 mierzy personel rejestracji POZ, a po 18 personel gabinetu zabiegowego NiŚOZ.

Pacjenci korzystający ze świadczeń Podstawowej Opieki Zdrowotnej są proszeni są o rozważenie ograniczenia wizyt w gabinetach. Dzięki wprowadzeniu teleporad mogą oni może telefonicznie zgłosić potrzebę wystawienia recepty, a w uzasadnionych przypadkach nawet otrzymać zwolnienie lekarskie. Telefon do rejestracji: 14 65 35 100 wew. 11. Tylko w sytuacjach kiedy jest to niezbędne pacjenci powinni się umawiać na wizytę w przychodni.

W pracowniach diagnostycznych, gabinetach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej i w rejestracji ogólnej temperaturę przy drzwiach przesuwnych mierzy pracownik działu technicznego.

Oddziały szpitalne: chorób wewnętrznych, chirurgii jednego dnia oraz ginekologiczno-położniczy są strefami zamkniętymi. Tutaj wstępna selekcja, wraz z pomiarem temperatury, odbywa się w punkcie przyjęć. Wciąż obowiązuje także zakaz odwiedzin w oddziałach szpitalnych.

W pozostałych strefach pomiaru dokonuje personel przed wejściem pacjenta do gabinetu. W przypadku stwierdzenia temperatury powyżej 38 stopni pracownik przeprowadza wywiad z pacjentem. W sytuacji potwierdzenia objawów zakażenia koronawirusem pacjent jest kierowany do najbliższego oddziału zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>