Menu

Koncert Charytatywny pod patronatem Wójta Gminy Skrzyszów

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Skrzyszów pod patronatem Wójta Gminy Skrzyszów, przy współpracy innych gminnych stowarzyszeń, instytucji i jednostek organizuje Koncerty Charytatywne, z których dochód przeznaczany jest całkowicie na pomoc dla chorych i potrzebujących mieszkańców gminy.

26 stycznia 2020 roku odbędzie się jubileuszowy X Koncert Charytatywny pod patronatem Wójta Gminy Skrzyszów z udziałem jednej z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiego show biznesu – Maryli Rodowicz. Jako suport wystąpi zespół New Chapter. Tradycyjnie, jak co roku odbędzie się licytacja przedmiotów, wśród których znajdzie się wiele bardzo atrakcyjnych fantów, m.in.: piłka z podpisami piłkarzy reprezentacji Polski z meczu Polska-Izrael (10.06. 2019, Eliminacji Euro 2020); koszulka reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego z własnoręcznym autografem od pani poseł Urszuli Augustyn; obrazy m.in. Wacława Onaka i Jerzego Martynowa; voucher na wynajęcie altany na organizację imprezy i przejażdżki konne na terenie stadniny Olimp w Skrzyszowie. Do wylicytowania będzie również voucher, dzięki któremu zwycięzca będzie miał okazję usiąść za kierownicą Lamborghini Huracan. Ponadto będzie to jedyna, niepowtarzalna okazja aby spędzić dzień z gospodarzem naszej gminy Marcinem Kiwiorem, który zapewni transport (w jedną i drugą stronę), zaprosi szczęśliwca na wspólny posiłek, a także zadba o dobrą atmosferę. Tak więc wspaniała zabawa zostanie połączona z jakże szczytnym celem – pomocą pięciorgu dzieci z poszczególnych sołectw gminy Skrzyszów.

Jubileuszowy koncert będzie jednocześnie podsumowaniem pracy i zaangażowania tych, którzy przez te wszystkie lata przyczyniali się do sukcesu tego przedsięwzięcia. Warto wspomnieć, że dziesięć lat temu gmina Skrzyszów była jednym z pionierów tego typu koncertów (nie licząc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy), a obecnie wielu samorządowych organizatorów łączy przedsięwzięcia kulturalne z akcją charytatywną.

Dzięki wieloletniej wytężonej pracy, wielkiemu wsparciu darczyńców i sponsorów udało się wypromować wydarzenie, które jest rozpoznawalne w całym regionie. Wszystkie koncerty są skrupulatnie rozliczane, a wyniki akcji są publikowane na naszej stronie: www.skrzyszow.pl

Do tej pory udało się zebrać 706 558,11 zł, z czego po odjęciu kosztów cały dochód w kwocie 398 486,22 zł wystarczył na pomoc finansową dla 41 mieszkańców naszej gminy. Otrzymaną pomoc finansową przeznaczaliśmy głównie na turnusy rehabilitacyjne, konsultacje specjalistów, zakupy leków czy też dostosowanie pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych. W ramach tej akcji na przestrzeni dziewięciu lat, zagrały w Skrzyszowie takie gwiazdy jak: Łzy, Ira, Feel, Pectus, Bracia, Anna Wyszkoni, Lady Pank, Andrzej Piaseczny, Dżem.

Wokół tak wielkiego przedsięwzięcia jakim jest koncert charytatywny udało się już skupić wiele osób i instytucji. Głównym sponsorem X Koncertu Charytatywnego jest firma PSB Sufigs Mrówka. Pozostali sponsorzy i partnerzy tego wydarzenia to: 3W Dystrybucja Budowlana, AGROMAREK technika rolnicza, FB Serwis Karpatia Sp. z.o.o,  Firma usługowo – handlowa Mat-Mat Krzysztof Mącior, Topicar, CZARNIK Firma Transportowo Handlowo Usługowa Mariusz Czarnik, Agencja Ochrony CERBER s.c., Wrześniak Glassworks, Auto-Komis Modelscy, Sigma-Glass, Miasto Tarnów.

Patronat medialny nad koncertem objęli: Kurier Tarnowski, RDN Małopolska, Temi Galicyjski Tygodnik Informacyjny, Tarnowska tv., Ryglice-Okolice Lokalny portal informacyjny, Gazeta Krakowska nasze miasto, Tygodnik Miasto i Ludzie, Super Galicja, Tarnowskie Centrum informacji.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>