Menu

Sławomir Kantor został wicemistrzem Igrzysk Wspinaczkowych dla Osób z Niepełnosprawnościami

Tarnowianin Sławomir Kantor został wicemistrzem I Igrzysk Wspinaczkowych dla Osób z Niepełnosprawnościami. Zawodnik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II – Fundacji REPI pokonał samego siebie i kilkudziesięciu innych mężczyzn zajmując drugie miejsce na podium.

W Igrzyskach wzięło udział ponad 180 osób, które startowały w czterech kategoriach: dziewcząt, chłopców, kobiet i mężczyzn. Zawodnicy musieli przejść trójbój: wspinanie na czas (na 8-metrowej ścianie), buldering (kilkunastometrowa ściana bez asekuracji) oraz wspinanie na trudność (na 12 metrowej ścianie).

Niekryjący radości Sławomir Kantor podkreśla konsekwencję i cierpliwość w swoich działaniach: – najważniejsze to powoli do wszystkiego dochodzić, nie na szybkiego, bo można się pogubić. Trzeba spokojnie ćwiczyć, słuchać trenerów i starać się.

Trenerkami wicemistrza są Marzena Szewczyk, fizjoterapeutka z Fundacji REPI oraz Marta Bibro – adiunkt z tarnowskiej PWSZ. Trenerki zaznaczają, że – wspinanie się jest ogromnym wyzwaniem dla każdej przeciętnej osoby, natomiast dla osób z niepełnosprawnościami jest wyzwaniem kilkukrotnie większym. Przekłada się to także na efekty: determinacja zawodników i sukcesy terapeutyczne tej metody są kilkukrotnie lepsze.

Sukcesów tarnowskich zawodników nie byłoby, gdyby nie współpraca Fundacji REPI z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie. To życzliwość rektor prof. Jadwigi Laski oraz społeczności akademickiej – szczególnie Katedry Fizjoterapii; dr Marty Bibro oraz studentów – angażującej się w realizację projektu „Droga na szczyt”. Dzięki nim wszystkim uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie mogą trenować na jednej z najlepszych ścianek wspinaczkowych w Polsce.

Wsparcie rozwoju zawodników Fundacji REPI jest możliwe poprzez przekazanie 1% podatku wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000340823 lub wpłacając darowizny na konto Fundacji.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>