Menu

Małopolska położna na medal pracuje w CZT

Edyta Szumowicz – położna Centrum Zdrowia Tuchów i wykładowczyni Szkoły Rodzenia spółki medycznej z Pogórza zwyciężyła w Małopolsce w konkursie Położna na medal.

Pod względem liczby głosów, które oddały na nią Pacjentki uplasowała się w pierwszej dziesiątce w kraju. Konkurs ma na celu  podnoszenie świadomości, związanej z opieką okołoporodową oraz wychowaniem dzieci.

Fantastyczna, pełna ciepła i życzliwości kobieta. Pracująca z ogromnym zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem. Tak o wojewódzkiej laureatce zmagań napisały same Pacjentki, które nominowały ją do konkursu.

Ona sama pytana o to, co daje jej praca mówi o poczuciu, że czyni coś dobrego, pomagając oczekującym wsparcia kobietom w najważniejszym momencie życia. – Bycie położną to wyjątkowa przygoda życia, w której mogę łączyć pracę z pasją, co daje olbrzymią satysfakcję. Nie wyobrażam sobie siebie w innej roli. Jestem szczęśliwa, bo każdego dnia mogę z uśmiechem na twarzy powiedzieć: jestem położną i jestem z tego dumna – mówi Edyta Szumowicz.

Podkreśla, że sukces w postaci uznania w oczach Pacjentek nie jest tylko jej zasługą. Opowiada, że spotkała na swojej drodze wielu wspaniałych ludzi, bez których zapewne nie byłoby jej w tym miejscu.

Podziękowania należą się moim rodzicom, którzy wspierali mnie na każdym kroku i mężowi, który dzielnie znosi moją nieobecność w domu i w miarę możliwości zastępuje mnie przy trójce naszych dzieci. Dziękuję też prezesom Centrum Zdrowia Tuchów, którzy dziewięć lat temu umożliwili mi podjęcie pracy i rozwinięcie skrzydeł oraz lekarzom z którymi tworzymy wspaniały zespół. Jestem  wdzięczna wszystkim Pacjentkom, które nam zaufały rodząc w tuchowskim szpitalu i oddając głos na mnie w plebiscycie i oczywiście Wam – Dziewczyny Położne (Teresa Słowik, Małgorzata Gwóźdź, Bożena Janowiec, Anna Kapałka, Marta Gdowska i wiele innych), które tak serdecznie przyjęłyście mnie do swojego grona i z każdym dniem i dyżurem przekazywałyście mi tajniki sztuki położniczej. Mój sukces jest też Waszym,  dla mnie wszystkie jesteście na medal – przekonuje położna CZT.

Dodajmy, że konkursowi, prowadzonemu przez Akademię Malucha Alantan towarzyszy prowadzona od 2014 roku kampania. Ma ona na celu podnoszenie świadomości roli, jaką położne odgrywają w opiece okołoporodowej. Organizatorzy udowadniają, że specjalistki biorące udział w odbieraniu porodów charakteryzuje nie tylko troskliwość i opiekuńczość, ale też coraz wyższe kompetencje medyczne i związana z nimi odpowiedzialność.

Konkurs promuje też możliwość korzystania z bezpłatnych porad – raz tygodniowo od 21. tygodnia ciąży i dwa razy od 32. tygodnia – wśród kobiet w ciąży przygotowujących do porodu.

Dodajmy, że Edytę Szumowicz w konkursie poparło 293 osoby. Głosy można było oddawać przez 9 miesięcy, do końca ubiegłego roku. Jedna osoba mogła oddać tylko jeden głos. Aby zagłosować trzeba było podać numer telefonu i adres e-mail.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>