Menu

Podarunki dla pierwszego Małopolanina

Pierwszy mieszkaniec powiatu tarnowskiego urodzony w tym roku okazał się też pierwszym mieszkańcem Małopolski. Przypomnijmy, że Tymon przyszedł na świat siłami natury piętnaście minut po północy w Centrum Zdrowia Tuchów.

Gratulacje podczas odwiedzin nowo narodzonych dzieci w imieniu władz województwa złożył rodzicom wicemarszałek Łukasz Smółka. Wręczył on także pani Justynie i panu Tomaszowi z Chojnika prezenty oraz symboliczny czek na wyprawkę dla dziecka. Matę edukacyjną dla Tymona oraz bon podarunkowy dla rodziców do niemowlęcego centrum handlowego ufundowało także Centrum Zdrowia Tuchów, reprezentowane przez wiceprezesa zarządu Grzegorza Jurczaka. Prezenty przekazał rodzicom dyrektor medyczny CZT lek. med. Jacek Cehak.

Serdecznie gratuluję rodzicom dzieci, które przyszły na świat w pierwszym dniu Nowego Roku. Wierzę, że to dobry znak. Życzę maluchom i ich rodzicom przede wszystkim dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na każdy dzień – mówił wicemarszałek Łukasz Smółka. Dodajmy, że w tym roku pierwszych Małopolan, urodzonych o tej samej porze było dwóch. Drugie dziecko to syn pani Anny i pana Jakuba z Zatora – Antoś, który urodził się w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu.

 

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>