Menu

Na Powiślu pierwsza dziewczynka

Pierwsze dziecko, które urodziło się w Porodówce Nowej Generacji w Dąbrowie Tarnowskiej w latach dwudziestych XXI wieku to dziewczynka. Przyszła ona na świat o 10:37.

Rodzice dziewczynki pani Maria i pan Grzegorz mieszkają w miejscowości Niwki w gminie Olesno. Córeczka będzie mieć na imię Karolina. Po urodzeniu ważyła 2950 gram i miała 51 centymetrów. W skali Apgar, w której oceniane są czynność serca, oddychanie, napięcie mięśni, reakcje na bodźce oraz barwa skóry otrzymała maksymalną liczbę 10 punktów. Poród odbył się przez cesarskie cięcie.

Przypomnijmy, że Porodówka Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska, podobnie jak Porodówka Centrum Zdrowia Tuchów posiada II stopień referencyjności. Oznacza to, że prócz kobiet w ciąży prawidłowej i niepowikłanej, które rodzą w terminie są tu przyjmowane także kobiety, będące w ciąży zagrożonej. Placówka zarówno pod względem wyposażenia, jak i kompetencji personelu jest przygotowana do intensywnej opieki nad wcześniakami i noworodkami z problemami zdrowotnymi.

O tym, że mamy czują się w Dąbrowie bezpiecznie świadczy też spora liczba porodów. W ubiegłym roku w Porodówce Nowej Generacji przyszło na świat blisko 660 dzieci.  Jak twierdzą Pacjentki zazwyczaj decydują się na Dąbrowę ze względu na lekarza prowadzącego ciążę. Około jedna trzecia kieruje się przy  wyborze dobrą opinią o porodówce. Wiedzę na ten temat Panie najczęściej czerpią z opinii innych rodzących oraz od rodziny, znajomych i lekarza prowadzącego.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>