Menu

Czym powinny cechować się dobre buty freeride?

Jazda na nartach w stylu freeride cieszy się dzisiaj coraz większym powodzeniem. To kapitalna propozycja dla osób, które nie boją się ryzyka i jednocześnie chcą przeżyć niesamowitą przygodę. Aby freeride dał maksimum doznań, nie możemy zapominać o doborze właściwego sprzętu. Jakie buty freeride są rekomendowane?

Freeride to styl jazdy na nartach poza popularnymi trasami, po bezdrożach, tam, gdzie inni nie docierają. To sposób na odwiedzenie zachwycających zakątków górskich, ale jednocześnie atrakcja dla lubiących adrenalinę. Do jazdy w stylu freeride potrzebny jest odpowiedni sprzęt freeride narty, wiązania oraz obuwie to podstawa. Skupmy się tutaj na jednym z tych elementów. Jakie buty freeride – https://shop.majestyskis.com/pl/83-freeride-buty sprawdzą się najlepiej?

Buty freeride – tu ważny jest odpowiedni flex

Freeride to wymagająca dyscyplina, dlatego też w tym przypadku tak duże znaczenie ma dobór odpowiedniego wyposażenia. Gdy chodzi o buty freeride, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich flex, czyli na parametr odnoszący się do oporu buta przy pochyleniu sylwetki na dół. W przypadku osób początkujących zalecany jest mniejszy flex – wtedy jazda jest bezpieczniejsza. Z kolei wtedy, gdy chodzi o buty freeride, zaleca się wybranie modeli posiadających większy flex wynoszący powyżej 100, ponieważ dopiero wtedy jazda w terenie będzie maksymalnie efektywna. W sprzedaży znajdziemy buty freeride posiadające flex nawet na poziomie 130! Oprócz tego parametru pod uwagę należy wziąć również ruchomość chlewki, ponieważ przy freeride nie tylko zjeżdżamy, ale również podchodzimy. Właściwa ruchomość z przepięciem ski-walk pozwala na uzyskanie komfortu także podczas podejść. Nie możemy zapominać także o tym, że buty freeride powinny wyróżniać się niskim ciężarem. Im będą lżejsze, tym lepiej! Najlepsze modele ważą około 1,5 kilograma.

Gdzie można zakupić buty freeride?

Chcesz zdecydować się na buty freeride? Pamiętaj o tym, że nie znajdziesz ich w każdym sklepie. Wybierz sklep specjalizujący się we freeride narty, buty i wiązania możesz kupić tam wtedy bez problemów!

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>