Menu

PRZYJDŹ DO ZPS I ZAŁÓŻ INTERNETOWE KONTO PACJENTA

Jeśli nie masz jeszcze Internetowego Konta Pacjenta, warto przyjść do Zespołu Przychodni Specjalistycznych. Między 17 a 19 września będzie tam dyżurował pracownik NFZ, który pomoże wszystkim zainteresowanym założyć elektroniczne konto.

Dlaczego warto założyć Internetowe Konto Pacjenta? Jest potrzebne m.in. do realizacji e-recept. Od przyszłego roku lekarze nie będą mieli możliwości wystawiania recept w sposób inny niż elektroniczny. Oznacza to, że każdy będzie musiał posiadać takie konto. Ponadto Internetowe Konto Pacjenta będzie także konieczne do wystawiania elektronicznych skierowań. Z kolei od 2021 roku na elektronicznym koncie będzie dostępna dokumentacja medyczna pacjenta.

 Internetowe Konto Pacjenta może założyć sobie każdy indywidualnie przez Internet, na przykład przez swój bank czy sieć komórkową, ale słyszę od naszych pacjentów – zwłaszcza tych starszych – że jest z tym problem. Dlatego postanowiliśmy, że ułatwimy pacjentom to zadanie. Każdy może przyjść i skorzystać z pomocy fachowca – wyjaśnia Jarosław Kolendo, prezes ZPS.
Pracownik NFZ dyżurować będzie w przychodni przy ul. M. Skłodowskiej-Curie od 17 do 19 września od godz. 10 do 14. Wystarczy zgłosić się do gabinetu  nr 03 na parterze z dokumentem tożsamości.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>