Menu

Wycieczka na Wawel – zakończyła się interwencją policji

Zaplanowała historyczną wycieczkę dla syna do Krakowa by zobaczył Wawel. Skończyło się zatrzymaniem i wszczęciem postępowania dla nieodpowiedzialnej kobiety.

W piątek (2.08) w południe na MOP-ie w Rudce jeden z kierowców zauważył, że kobieta spożywa piwo. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że wsiadła za kierownicę swojego nissana, w którym na tylnym fotelu siedział mały chłopiec i pojechała dalej autostradą A4 w kierunku Krakowa. Świadek natychmiast powiadomił dyżurnego tarnowskiej policji, który skierował na ten odcinek autostrady patrol ruchu drogowego.

Mundurowi zauważyli opisany samochód na kolejnym MOP-ie, w Mokrzyskach jak stoi zaparkowany na końcu parkingu tuż przed wyjazdem na autostradę. Policjanci potwierdzili, że Nissanem Micrą podróżuje kobieta wraz z synem w wieku około 7 lat. W samochodzie zauważyli otwartą puszkę z piwem. Wstępne badanie trzeźwości wskazało, że kierowca ma ponad 2 promile i jedzie z Rzeszowa do Krakowa pokazać dziecku Wawel.

Po raz kolejny czujność kierowców w regionie tarnowskim być może zapobiegła dramatom na drodze. Nieodpowiedzialna matka usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Czy zabór prawa jazdy, widmo kary pozbawienia wolności do 2 lat oraz grzywna w wysokości 5000 złotych, będzie skuteczna i nie pozwoli wsiadać za kierownicę?”

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>