Menu

Zwycięstwo Maćka Gładysza w Adrii

Maciej Gładysz najszybszym kierowcą w Rok Cup Italia! Tarnowianin wygrał szóstą odsłonę włoskiej serii na torze w Adrii, notując najlepsze czasy w finałach. To kolejne podium młodego kierowcy na włoskiej ziemi.

Maciej nie zwalnia tempa. Po zdobyciu mistrzostwa Polski i zwycięstwie w czwartej rundzie pucharu Polski Rok Cup Poland tym razem zwyciężył we włoskiej serii Rok Cup Italia. Młody polski kierowca nie dał szans w rywalom na Adria International Raceway pokonując w finałowym wyścigu najlepszego kierowcę WSK Euro Series. To kolejne podium kierowcy z Tarnowa we Włoszech.

Maciek był zdecydowanie najszybszym kierowcą dwóch finałowych wyścigów w Adrii. Swój marsz na podium rozpoczął jednak od ósmej czasówki w treningu oficjalnym. W wyścigu prefinałowym zanotował trzecie miejsce przesuwając się o pięć pozycji do przodu i uzyskując najszybszy czas wyścigu.

Finał był popisem bardzo skutecznej jazdy młodego tarnowianina. Gładysz znów zanotował najszybszy czas wyścigu wychodząc ostatecznie na pozycję lidera na ostatnim kółku finału. Metę minął jako pierwszy wyprzedzając między innymi Rashida Al Dhaheriego, tegorocznego zwycięzcę WSK Euro Series w kategorii 60 Mini. Walka obu kierowców była okrasą ciekawej rywalizacji w kategorii Mini Rok w tej imprezie.

„Jestem bardzo szczęśliwy z dzisiejszego zwycięstwa” – mówił po wyścigu Maciej Gładysz. „Nie był to lekki dzień dla mnie. Po niezbyt dobrej czasówce na ósmym miejscu skoncentrowałem się na prefinale, w którym wyprzedziłem pięciu rywali. Dodatkowo pojechałem najlepszy czas w tym wyścigu, co odpowiednio zmotywowało mnie w finale, gdzie miałem ostrą walkę z kilkoma rywalami. Na ostatnim kółku pokonałem Rashida i wygrałem wyścig, znów z najlepszym czasem. Bardzo się cieszę i dziękuje mojemu zespołowi Parolin Poland by WTR za wsparcie i świetną prace zespołową. Dziękuję również mojej rodzinie, fanom i oczywiście sponsorom”.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>