Menu

Co to jest e-recepta? Do czego służy Internetowe Konto Pacjenta?

Na te pytania zainteresowani pacjenci będą mogli poznać odpowiedź w tarnowskich placówkach CenterMed w dniach od 8 do 11 lipca. 

Na mobilnych stoiskach pojawią się przedstawiciele CSIOZ, którzy oprócz udzielenia niezbędnych informacji pomogą również logować się do Internetowego Konta Pacjenta.

Jest to świetna okazja do poznania szeregu funkcjonalności IKP, takich jak wygodny podgląd swoich e-recept zrealizowanych po 1 stycznia (również tych papierowych) wraz informacją dotycząca dawkowania leku. Internetowe Konto Pacjenta to również wygodny sposób na sprawdzenie historii swoich wizyt od 2008 roku (opłaconych przez NFZ). To jednak nie wszystko!

Pacjenci na pewno docenią możliwość udostępnienia informacji o swoim stanie zdrowia oraz przepisanych lekach bliskim osobom lub lekarzowi. Platforma agreguje i pozwala na łatwy dostęp do danych medycznych swoich dzieci do 18 roku życia.

Podczas trwającej 4 dni promocji IKP przedstawiciele CSIOZ oraz CenterMed będą kładli szczególny nacisk na informacje dotycząca e-recepty, którą można otrzymać bez konieczności comiesięcznych wizyt u lekarza. To rozwiązanie ułatwi życie pacjentów,  zwłaszcza tych starszych, którzy mają problem z poruszaniem.

Przedstawiciele SCIOZ oraz CenterMed będą udzieli informacji w dniach 8-9 od godziny 8:00 do 12:00 w placówce CenterMed Chopina w Tarnowie oraz w dniach 10, 11 lipca w placówce CenterMed Szkotnik, również w Tarnowie.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>