BIESIADA BEZ GRANIC W AMFITEATRZE

„Biesiada bez granic”, czyli połączona z poczęstunkiem integracyjna zabawa muzyczna i taneczna w tarnowskim Amfiteatrze Letnim, była ostatnim akcentem tegorocznej, siódmej już edycji Małopolskich Dni Osób z Niepełnosprawnościami.

Celem MDON jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym dotarcia ze swoją twórczością i sukcesami do szerokiego grona odbiorców i uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby drugiego człowieka oraz kształtowanie postawy życzliwej akceptacji wobec osób niepełnosprawnych. Oprócz biesiady, w programie tegorocznych Dni znalazły się między innymi wydarzenia artystyczne, pokaz specjalnego stroju – symulatora niepełnosprawności i starości, zawody sportowe, integracyjna gra terenowa, wykład prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Maciejczaka oraz piknik integracyjny.

Impreza w amfiteatrze zgromadziła m.in. podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy i domów pomocy społecznej oraz dzieci z tarnowskich przedszkoli. W części artystycznej wystąpiły: zespół wokalny „Fermata” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zespół pracowni wokalnej tarnowskiego Pałacu Młodzieży oraz zespół taneczny „To-Aida” działający przy Międzyosiedlowym Centrum Aktywności Senioralnej „Wschód”. Zaprezentowały się również przedszkolaki z przedszkola nr 5 w Tarnowie. Całość reżyserowała Krystyna Romańska, a kierownikiem muzycznym był Piotr Niedojadło. Dekoracje przygotowali natomiast podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Zielona Przystań” w Tarnowie.