Menu

Wakacje bez prawka

Trzymiesięczna utrata prawa jazdy, 10 punktów karnych oraz grzywna w wysokości 500 złotych za poruszanie się ul. Krakowską w Tarnowie z prędkością ponad 150 km/h.

Policjanci tarnowskiej drogówki pełnili służbę w nocy z piątku na sobotę na jednej z głównych ulicy miasta – ulicy Krakowskiej. Tuż po północy usłyszeli głośny ryk silnika i zauważyli pędzący w kierunku centrum samochód osobowy. Pomiar prędkości ręcznym miernikiem wskazał wynik 151 km/h. Mundurowi zatrzymali do kontroli osobowego forda, którego kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec Krakowa. Dlaczego pędził z taką prędkością po Tarnowie – nie potrafił wytłumaczyć.

Za popełnione wykroczenie mężczyzna stracił na wakacje prawo jazdy, które odzyska dopiero pod koniec września. Dodatkowo policjanci dopisali piratowi drogowemu 10 punktów karnych do indywidualnego konta kierowcy oraz wystawili mandat karny w wysokości 500 złotych.

W dalszym ciągu apelujemy o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>