Menu

Złodziej kół w rękach tarnowskich policjantów

Kilka miesięcy potrzebowali tarnowscy policjanci na co dzień zajmujący się kradzieżami mienia aby wytypować, zatrzymać oraz odzyskać skradzione koła. Sprawcą okazał się bowiem mieszkaniec województwa dolnośląskiego.

W ubiegłym roku na początku czerwca jeden z przedstawicieli salonu samochodowego w powiecie tarnowskim, zgłosił kradzież 8 kompletnych kół, które zostały odkręcone z samochodów pozostawionych na parkingu zewnętrznym przy salonie samochodowym. Sprawca nie dość, że skradł koła wraz z oponami to dodatkowo spowodował uszkodzenia w nowych pojazdach. Właściciel wycenił swoją szkodę na kwotę niemal 45 tysięcy złotych.
Miesiąc później ten sam przedsiębiorca zgłasza kolejną kradzież kompletnych kół. I tym razem sprawca odkręca osiem nowych kół z samochodów pozostawionych na zewnętrznym parkingu, a straty z tytułu kradzieży oraz uszkodzenia pojazdów zamykają się w kwocie 48 tysięcy złotych. Prowadzone czynności w pierwszym etapie postępowania nie przynoszą żądanych rezultatów i nic nie wskazuje na sprawcę kradzieży.
Przełom w czynnościach operacyjnych przynosi trzecia kradzież z kolejnego salonu samochodowego w powiecie tarnowskim, która miała miejsce pod koniec marca tego roku. Tym razem zebrany materiał dowodowy na miejscu przestępstwa pozwala na wstępne typowanie sprawcy. Policjantów operacyjnych czekał jednak wyjazd do województwa dolnośląskiego, gdzie najprawdopodobniej zamieszkiwał złodziej i gdzie zostały ukryte skradzione koła.
Przeprowadzone przeszukania jednoznacznie wskazały na przestępczą działalność 59-letniego mieszkańca Dolnego Śląska. Tarnowscy policjanci odzyskali utracone koła i mogli udowodnić mu wszystkie trzy kradzieże. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do winy. W Tarnowie usłyszał zarzut kradzieży kół z trzech salonów samochodowych, określony w art. 278 kk za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
59-latek był już wcześniej poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości, który wydał za nim nakaz doprowadzenia do zakładu penitencjarnego. Z tego wzgledu, trafił do Zakładu Karnego w Tarnowie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.”

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>