Menu

Podsumowali kampanię do europarlamentu

Zygmunt Wrzodak, Adam Słomka, Bogusław Rogalski to tylko niektórzy politycy, którzy wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w Brzesku. W tym gronie podsumowano kampanię do eurowyborów prowadzoną w Małopolsce.

Liderem listy do Parlamentu Europejskiego z ugrupowania Prawdziwa Europa – Europa Christi był dr Bogusław Rogalski. Lista została zarejestrowana, jednak potem ją wyrejestrowano. Jak powiedział podczas spotkania dr Rogalski, po to, aby ostatecznie nie mieszać na prawej stronie sceny politycznej.

Spotkanie w Brzesku prowadził pełnomocnik krajowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin ds. struktur, Czesław Kwaśniak. Zastanawiano się już także nad przygotowaniami do wyborów krajowych, w których chce wystartować ZChR.

Jak zapowiedział Czesław Kwaśniak, do 15 czerwca zostaną już powołani pełnomocnicy ZChR-u w poszczególnych województwach, a do końca czerwca 41 pełnomocników okręgowych w okręgach do Sejmu. – Gdy się zorganizujemy będziemy partnerem do rozmów dla organizacji prawicowych – powiedział pełnomocnik krajowy ZChR-u Czesław Kwaśniak. – Miałem już telefony od przedstawicieli innych partii i organizacji, choćby z Konfederacji. Sama nazwa ZChR-u w skali kraju da nam na wstępie kilka procent poparcia.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście jak Zygmunt Wrzodak były Przewodniczący Solidarności Ursusa, byli posłowie LPR, Adam Słomka Prezes KPN-u, Dariusz Chmiel przedstawiciel KWW Iskra, Prezes Prawicy Rzeczypospolitej z Krakowa Piotr Boroń i Prezes PR z Kielc Marek Ciuraszkiewicz, Krzysztof Holender Pełnomocnik Bezpartyjnych Samorządowców na Małopolskę, Aleksander Luty z Samoobrony, a także wyraził współpracę z ZCHR były Minister Rolnictwa Gabriel Janowski. – Uważam, że nasza organizacja będzie w krótkim czasie dynamicznie się powiększać o ugrupowania i stowarzyszenia chrześcijańsko-patriotyczno-narodowe – mówi Czesław Kwaśniak.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>