Menu

Nowe otwarcie w Szkole Rodzenia na Pogórzu

Mniejszy stres przyszłej mamy i większe poczucie komfortu. Taki efekt zamierzają zazwyczaj osiągnąć kobiet w ciąży, zapisując się na zajęcia w szkole rodzenie. Dlatego w placówce, która według nowego programu rozpoczyna prowadzenia zajęć przy Centrum Zdrowia Tuchów, zajęcia poprowadzą zarówno położna, pracująca na sali porodowej Szpitala Rodzinnego, jak  i położna środowiskowa. Zapisy prowadzone są od poniedziałku do soboty  w godzinach od 8:00 do 20:00 pod numerem telefonu 606 474 319. Pierwsze zajęcia już w środę 3 kwietnia przy ulicy Tarnowskiej o 17ej. 

Po co zajęcia szkoły rodzenia, kiedy wszystko można znaleźć w  poradnikach, czasopismach, programach telewizyjnych czy w internecie? Jak pokazuje praktyka wiedza z tych źródeł  jest często niepełna, a pojawiające się zalecenia bywają sprzeczne. Dobra szkoła pomaga zatem uporządkować zdobyte wcześniej informacje. A co najistotniejsze pomaga też oswoić się z miejscem. – Nasze zajęcia dadzą ponadto możliwość poznania pracującego tu personelu – zapowiada położna Edyta Szumowicz, która poprowadzi część zajęć. Odpłatne kursy przeznaczone dla kobiet po 25. tygodniu ciąży i ich partnerów odbywać się będą w grupach liczących od 10 do15 par. W spotkaniach będzie można uczestniczyć również w pojedynkę.

Wśród wykładowców szkoły znajdzie się także położna środowiskowa o dwudziestoletnim stażu, która zajmuje się również edukacją w zakresie  laktacji. Cały kurs składać się będzie z ośmiu dwugodzinnych spotkań, omawiających przebieg ciąży fizjologicznej, przygotowanie do porodu, wspomaganie tego procesu czy okres wczesnego połogu. Pierwszą część kursu zamknie zapoznanie się z salą porodową    i oddziałem położniczym Porodówki Nowej Generacji w Tuchowie. Podczas drugiej części pojawią się informacje na temat fizjologii okresu noworodkowego    i pielęgnacji noworodka. Będą spotkania poświęcone karmieniu piersią oraz  pierwszym chwilom w domu. Warto podkreślić, że poza przekazaniem konkretnych wiadomości, dotyczącymi technik parcia czy wyprawki dla maluszka, szkoła stworzy także cenną możliwość wymiany doświadczeń między uczestnikami zajęć.

W planach jest także dodatkowe zorganizowanie przyspieszonych kursów weekendowych dla par, które nie mogą uczestniczyć w zajęciach w dni powszednie. Będą one ponadto przeznaczone dla osób, którym do terminu porodu pozostało niewiele czasu, a z różnych powodów nie miały możliwości udziału w podobnych zajęciach.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>