Menu

43. Bieg Piastów

Od 23 lutego do 3 marca Polana Jakuszycka była miejscem kultowej już imprezy rekreacyjno-sportowej, która w tym roku organizowana była po raz 43. Bieg Piastów to  kilkanaście biegów dla każdego (wyczynowców, amatorów, młodzieży, dzieci, rodzin oraz miłośników biegania na nartach nocą), tysiące zawodników i wiele dodatkowych atrakcji.

W tej najstarszej i największej w Polsce imprezie narciarskiej co roku uczestniczy kilka tysięcy osób w różnym wieku, zarówno z Polski, jak i zagranicy.  Na tej słynnej imprezie nie zabrakło również Tarnowian, którzy praktycznie  od pierwszej edycji tej imprezy w 1976 roku uczestniczą w zawodach. W tym roku razem z zawodnikami pojawiła się również liczna grupa kibiców z Tarnowa. Zawodnicy tarnowskiego ” Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów”  mieli swoich przedstawicieli we wszystkich biegach, a zawodnik Marcin Łata wziął udział w największej ilości biegów.

Na koronnym dystansie 50 km wystartowało sześciu Tarnowian, w tym Pan Franciszek Florek który wiele razy już mierzył się z tym wymagającym dystansem. Pozostali startujący to: Zając Roman, Szymura Włodzimierz, Szymura Maciej, Moździerz Paweł, Olszówka Wojciech, Bień Łukasz, Sadko Marek i jedyna dziewczyna w tym gronie Sondej Justyna.

W tym roku w zmaganiach wzięła udział m.in. złota medalistka igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata Justyna Kowalczyk, która zwyciężyła wśród kobiet w biegu na 50 km.  W 43. Biegu Piastów wzięło udział 5 tysięcy zawodników z 31 krajów z 4 kontynentów. Śniegu nie zabrakło, zawody odbywają się w dobrych warunkach i cudownej scenerii. Średnia pokrywa śnieżna w Jakuszycach wynosi około metra. ” Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów” zaprasza również na inne swoje imprezy sportowe, dokładny plan wydarzeń na stronie stowarzyszenia i na FB.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>