Menu

Premier Mateusz Morawiecki w Wierzchosławicach

WIERZCHOSŁAWICE. Premier Mateusz Morawiecki gościł w niedzielę 20 stycznia w Wierzchosławicach podczas uroczystości zorganizowanych z okazji 145 rocznicy urodzin Wincentego Witosa.

Po mszy odprawionej w miejscowym kościele Mateusz Morawiecki złożył kwiaty na grobie Witosa w kaplicy na wierzchosławickim cmentarzu. Dalsza część uroczystości odbyła się w Centrum Wsi Polskiej.

Mateusz Morawiecki mówił m.in. o ostatnich smutnych wydarzeniach związanych z zamordowaniem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. – Przez recydywistę, szaleńca, człowieka chorego zginął prezydent Gdańska, człowiek będący na służbie – mówił premier. – Zginął podczas wydarzenia, które miało łączyć w dzieleniu się dobrem. Stało się wielkie zło, ale spróbujmy przekuć je w dobro. Niech to, co się stało będzie momentem przełomu.

Premier zaapelował jednocześnie do wszystkich polityków, do liderów opinii, do ludzi mediów i ludzi kultury, aby uczynili życie publiczne w Polsce lepszym, a debatę publiczną spokojniejszą, mądrzejszą i pełną należytego szacunku do siebie nawzajem.

Tak zresztą też rozumiem słowa rodziny śp. Pawła Adamowicza, wzywające do obniżenia temperatury sporu, do pozbycia się i niekarmienia agresji różnymi słowami czy czynami – dodał premier Morawiecki w Wierzchosławicach. – Bądźmy ludźmi, którzy nie tylko mówią, ale też rozmawiają; bądźmy ludźmi, którzy nie tylko słyszą, ale i słuchają; spierajmy się, ale też wspierajmy się – apelował.

Obchody urodzin Witosa zorganizowała wiejska Solidarność.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>