Menu

Co dalej z Wolnymi i Solidarnymi?

BRZESKO. Nad tą kwestią zastanawiali się uczestnicy spotkania, które w Karczmie Rzym w Brzesku zorganizował pełnomocnik WiS na Małopolskę Czesław Kwaśniak.

Spotkanie miało charakter opłatkowy a jego uczestnicy (kandydaci, którzy startowali z listy WiS-u do Sejmiku Małopolskiego) składali sobie wzajemne życzenia. Nie zabrakło również dyskusji dotyczącej przyszłości partii w Małopolsce. Pytanie podstawowe jest, czy wystawi ona swoich kandydatów w najbliższych wyborach i czy zrobi to samodzielnie, czy poszuka koalicjanta.

Jak poinformował Czesław Kwaśniak, szef partii Kornel Morawiecki upoważnił go do prowadzenia rozmów z ewentualnymi koalicjantami, z którymi WiS mógłby wystawić wspólne listy. Uczestnicy spotkania w Brzesku jednogłośnie zaakceptowali Czesława Kwaśniaka w roli osoby prowadzącej mediacje z przedstawicielami innych ugrupowań. O efektach swoich rozmów małopolski szef WiS-u ma poinformować podczas spotkania z kandydatami, które odbędzie się w lutym.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznych wyborach samorządowych WiS zorganizował w tarnowskim okręgu wyborczym listę kandydatów do Sejmiku. Lista uzyskała ponad jeden procent poparcia i był to jeden z najlepszych wyników w Polsce.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>