Menu

Płatny wstęp do synagogi

DĄBROWA TARNOWSKA. W związku z zakończeniem obowiązywania okresu trwałości projektu unijnego i przejęciem w administrację Ośrodka Spotkania Kultur przez Dąbrowski Dom Kultury zostały wprowadzone opłaty za zwiedzanie i usługę przewodnika.

Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 10 zł, siedem złotych ulgowy (dzieci i młodzież szkolna, studenci, Uniwersytet Trzeciego Wieku na podstawie ważnej legitymacji), sześć zł grupowy (grupa to minimum 20 osób), pięć zł za wstęp zapłacą posiadacze karty Dużej Rodziny. Wstęp wolny pozostał tylko dla uczniów i nauczycieli z gminy Dąbrowa Tarnowska. Zapłacić trzeba także za przewodnika, który oprowadza w językach polskim i angielskim. Płaci się pięć złotych za osobę, jednak nie mnie niż 50 zł za oprowadzenie.

Prawdziwym szlagierem może się okazać pierwsza dąbrowska, powojenna kawiarnia koszerna prowadzona przez Geralda Vineberga, żydowskiego restauratora, właściciela tarnowskiej restauracji, kawiarni koszernej oraz galerii sztuki „The Nosh” (mieszczącej się na rogu ulic Wałowej i Lwowskiej).

Po ponad półrocznej przerwie, wydłużone zostały godziny otwarcia dąbrowskiej synagogi, czynna jest teraz do godz. 17. Będzie też ona czynna dla zwiedzających w niedziele, w godzinach od 15 do 19.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>