Menu

Wolni i Solidarni zajrzeli do Rzymu

BRZESKO. Pełnomocnik WiS na Małopolskę Czesław Kwaśniak zorganizował spotkanie wraz ze wspólną kolacją dla osób, które startowały w wyborach do Sejmiku Małopolskiej z listy Wolnych i Solidarnych. Spotkanie odbyło się w karczmie Rzym w Brzesku. Wzięli w nim udział przedstawiciele różnych okręgów wyborczych z Małopolski.

Listę do Sejmiku przed tymi wyborami zorganizowano zaledwie w ciągu trzech dni. Udało się ją zarejestrować głównie dzięki zdolnościom organizacyjnym tarnowianina. Dodajmy, że poprzedni szef struktur WiS-u niemal w ostatnim momencie wycofał się i pozostawił partię w bardzo trudnej sytuacji. Cały trud zorganizowania listy spoczął na barkach Czesława Kwaśniaka.

Jak podkreślano podczas spotkania, osiągnięty w tych wyborach wynik przez małopolską listę WiS-u należy uznać w tej sytuacji za bardzo dobry. Lista uzyskała ponad jeden procent poparcia i jest to jeden z najlepszych wyników w Polsce. Jak powiedział Czesław Kwaśniak, z pewnością pozycję WiS-u w tych wyborach osłabił brak kandydata na prezydenta Warszawy oraz brak listy krajowej. Nie udało się jej zarejestrować, gdyż w trzech okręgach wyborczych w kraju nie zarejestrowano list.

Czesław Kwaśniak podziękował wszystkim, którzy startowali z listy WiS do sejmiku za wkład pracy, zaangażowanie oraz wprowadzenie rodzinnej atmosfery podczas kampanii wyborczej. Szef struktur WiS-u zapowiada kolejne spotkanie działaczy WiS-u z Małopolski już w styczniu. Będzie wtedy okazja do podsumowania działań partii w 2018 roku i wytyczenia kierunków na przyszłość.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>