Menu

Czytelnia, która pachnie kawą

Tarnowianie  mogą od  dzisiaj korzystać z czytelni  czasopism bieżących  Miejskiej  Biblioteki  Publicznej  przy ul. Krakowskiej 4.

– Z nowym rokiem akademickim ruszamy z nową czytelnią. Przenieśliśmy czytelnię czasopism z pierwszego piętra, aby mieszkańcy mieli do niej łatwiejszy dostęp. To ważne, gdyż z czytelni korzystają zarówno osoby młode, jak i starsze oraz osoby z niepełnosprawnościami. Myślę, że dzięki nowej lokalizacji pewne bariery zostały zlikwidowane – mówi Ewa Stańczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie

Czytelnia będzie czynna sześć dni w tygodniu (poniedziałek, godz. 9.00-15; wtorek-piątek, godz. 9.0-18.00; sobota, godz. 9.00-15.00). Czytelnicy znajdą w niej aktualną prasę, automat z kawą, wygodne krzesła oraz sofę. Będzie też regał do bookcrossingu, służący chętnym do wymieniania się książkami, które będzie można czytać na miejscu lub zabrać do domu.

– Tarnów zyskał nowe przyjazne miejsce. Myślę, że wypełnia ono potrzeby mieszkańców. Można tutaj przeczytać gazetę, ale także spotkać się i porozmawiać. Na pewno warto to miejsce odwiedzić – mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>