Menu

Kolej na ciebie – uratuj życie

W najbliższą środę, 19 września, w tarnowskim Centrum Medycznym KOL-MED przy Placu Dworcowym 6 odbędzie się zbiórka krwi w ramach akcji „Kolej na ciebie – uratuj życie”. Wszystkich chętnych zapraszamy w imieniu organizatorów w godz. 8-12.

Będzie to ostatni akcent wakacyjnej akcji krwiodawstwa organizowanej już po raz drugi przez Fundację Grupy PKP. Od końca czerwca krew oddawać można było w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Gdyni, Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu, Częstochowie i Katowicach, na koniec przyszedł czas na nasze miasto. – Tarnów był pierwszym miastem w Polsce, które odzyskało w 1918 roku niepodległość, czy w zbiórce krwi też będzie pierwszy w Polsce? – pytają organizatorzy na swoim koncie na twitterze.

Przypomnijmy, że krwiodawcą może zostać osoba w wieku 18-65 lat. Na oddanie krwi trzeba przyjść wypoczętym i zdrowym, czyli nie mieć objawów przeziębienia i nie brać aktualnie żadnych leków (zasada ta nie dotyczy większości suplementów diety i środków antykoncepcyjnych). Najlepiej zjeść lekkostrawny, niskotłuszczowy posiłek i wypić w ciągu 24 godzin przed pobraniem około 2 litrów płynów. Konieczne jest również posiadanie dokumentu ze zdjęciem, najlepiej dowodu osobistego.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>