Menu

Bezpłatne badania w ZPS

W ramach odbywających się w dniach 24-30 września Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia, w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie bezpłatnie i bez skierowania wykonać będzie można kolonoskopię, densytometrię i badania słuchu oraz skorzystać z konsultacji ortopedycznych i zabiegów w kriokomorze.

Główną ideą przyświecającą organizowanemu już po raz piąty świętu profilaktyki jest zwrócenie uwagi mieszkańców na znaczenie regularnego przeprowadzania badań profilaktycznych, pozwalających na wczesne wykrycie choroby i wdrożenie właściwego postępowania leczniczego.

W ostatnim tygodniu września, w Zespole Przychodni Specjalistycznych przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1 oraz przy ul. Mostowej 6 będzie można wykonać bezpłatne badania w kierunku raka jelita grubego (kolonoskopia) i osteoporozy (densytometria), sprawdzić słuch czy skorzystać z zabiegów terapii zimnem, które przynoszą spektakularne efekty w leczeniu wielu schorzeń m.in. bólu stawów. Będą też prowadzone badania postawy wad u dzieci.

 Szczegółowy harmonogram badań profilaktycznych

24-28 września – zabiegi w kriokomorze
24 września – badania audiometryczne słuchu
25, 27 i 28 września kolonoskopia dla osób powyżej 50 roku życia
25 września – badanie wad postawy u dzieci
28 września – badania densytometryczne dla osób powyżej 35 roku życia

Aby skorzystać z darmowych badań w tarnowskim Zespole Przychodni Specjalistycznych wystarczy zapisać się pod numerem telefonu 14 631-02-74.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>