Z pasją po zdrowie

W najbliższą sobotę, 15 września, w Amfiteatrze Letnim przy ul. Kopernika oraz w hali i na dziedzińcu I Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się piknik „Z pasją po zdrowie”. Mieszkańców Tarnowa zapraszają na niego: Uczniowski Klub Sportowy Jedynka przy I LO w Tarnowie oraz Fundacja Małgorzaty Glinki.

Otwarcie pikniku, połączone z prezentacją młodzieżowych drużyn UKS Jedynka, nastąpi o godz. 10. Po wspólnej rozgrzewce z trzykrotną siatkarską mistrzynią Polski, Katarzyną Mróz, w hali I LO rozpocznie się turniej minisiatkówki w kategorii „czwórek”.

Na godz. 11 organizatorzy zapraszają do amfiteatru na ćwiczenia ruchowe XTreme Power i start rajdu nordic walking. W samo południe rozpocznie się tam pokaz pierwszej pomocy, pół godziny później animacje dla dzieci przygotowane przez Akademię Tańca i Gimnastyki „Atiga”. Zgromadzeni w Amfiteatrze Letnim będą również mogli zobaczyć pokazy policyjne (godz. 13) oraz spróbować swych sił w aerobicu (godz. 13.30).

Również w amfiteatrze – początek o godz. 14.15 – odbędzie się pokazowy trening z Katarzyną Mróz. Hala I LO będzie natomiast areną rodzinnego turnieju „trójek”, którego początek zaplanowano na godz. 14. Godzinę później rozegrany zostanie tam towarzyski mecz siatkówki, pomiędzy pierwszym zespołem UKS Jedynka, a ekipą oldboyek „Jedynki”.

Przez cały czas trwania pikniku będzie można bezpłatnie skorzystać z porad dietetyka, fizjoterapeuty i ortopedy oraz dokonać pomiaru ciśnienia krwi, cukru oraz BMI. Mnóstwo atrakcji – mega dmuchany zamek, ścianka wspinaczkowa, kule wodne, malowanie twarzy – czeka również na najmłodszych. Organizatorzy przygotowali także konkursy z nagrodami dla dzieci i całych rodzin.

Podczas pikniku przeprowadzona zostanie zbiórka datków na cel charytatywny. Pieniądze przeznaczone zostaną na turnus rehabilitacyjny dla córki byłej zawodniczki UKS Jedynka, Julki Bryg.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku