Blisko 700 kilogramów krajanki i liści tytoniowych bez oznaczeń polskich znaków akcyzowych.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalne przewożenie dużej ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli blisko 700 kilogramów nielegalnego towaru. Za popełnione przestępstwo grozi wysoka kara grzywny oraz kara do 3 lat więzienia.

22 sierpnia funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Brzesku przeprowadzili działania wymierzone w przestępczość akcyzową. W miejscowości Sufczyn na drodze krajowej 94 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód marki Toyota za kierownicą, którego siedział 30-letni mieszkaniec Myślenic. Pasażerem pojazdu był z kolei 49-letni mieszkaniec Krakowa. W samochodzie policjanci ujawnili 11 worków z zawartością krajanki tytoniowej o łącznej wadze wynoszącej ponad 200 kilogramów. W toku dalszych czynności funkcjonariusze w wyniku przeszukania pomieszczenia magazynowo – produkcyjnego jednej z firm mieszczącej się w powiecie tarnowskim ujawnili nieprzetworzone liście tytoniu w ilości 416 kilogramów, krajankę tytoniową w ilości 55 kilogramów, dwie maszyny mechaniczne bębnowe służące do suszenia krajanki tytoniowej, oraz maszynę służącą do rozdrabniania liści tytoniu.  Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów, a ich właściciele natychmiast zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

W wyniku tego przestępczego procederu, według wstępnych wyliczeń,  Skarb Państwa został narażony na uszczuplenie należności podatkowej w wysokości ponad 400 tys. złotych.

Mężczyźni 23 sierpnia usłyszeli zarzuty, zostali przesłuchani i odpowiedzą teraz za przestępstwa karno-skarbowe, za które grożą im wysokie grzywny i nawet 3 lata więzienia.

Wiuęcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku