Menu

Termalica podzieliła się punktami z Sandecją

W meczu 5. kolejki Fortuna 1 Liga Bruk-Bet Termalica Nieciecza podzieliła się punktami z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Gospodarze prowadzili od 29 minuty. Po dośrodkowaniu Martina Mikovica z najbliższej odległości bramkarza gości pokonał Vladislavs Gutkovskis. Wyrównującego gola goście zdobyli w 58 min. Jego strzelcem był Maciej Małkowski.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0) 1:0 Gutkovskis 28, 1:1 Małkowski 58. Sędziował: Konrad Kiełczewski. Żółte kartki: Szymonowicz (69 min) – Chmiel (2), Klichowicz (45), Flaszka (75). Czerwona kartka: Grzelak (43). Widzów 2093.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 1 Hubert Gostomski – 26 Dominik Sadzawicki, 25 Mateusz Kupczak, 96 Przemysław Szarek, 6 Rafał Grzelak – 7 Roman Gergel, 32 Dawid Szymonowicz (85 5 Vlastimir Jovanovi), 30 Florin Purece (46 24 Kamil Słaby) , 16 Martin Miković  – 18 Bartosz Śpiączka, 21 Vladislavs Gutkovskis (74 20 Jacek Kiełb). Rezerwowi: 12 Dariusz Trela, 5 Vlastimir Jovanović, 9 Marek Mróz, 17 Bartosz Szeliga, 20 Jacek Kiełb, 24 Kamil Słaby, 66 Michał Skóraś.

Sandecja Nowy Sącz: 88 Marek Kozioł – 28 Michal Piter-Bučko, 5 Dawid Szufryn, 4 Marcin Flis – 27 Damian Chmiel, 7 Grzegorz Baran, 8 Maciej Małkowski, 33 Bartłomiej Kasprzak (82 20 Maciej Korzym), 34 Miłosz Kałahur (86 55 Hubert Maślanka)- 24 Mariusz Gabrych, 91 Mateusz Klichowicz (71  10 Dawid Flaszka) . Rezerwowi: 1 Paweł Kapsa, 10 Dawid Flaszka, 17 Adrian Basta, 20 Maciej Korzym, 21  Dawit Manojan, 37  Bartłomiej Dudzic, 55 Hubert Maślanka.

Niedosyt po piątkowym spotkaniu był w obu drużynach. Nie ukrywali tego szkoleniowcy obu drużyn. –  Będziemy szanować ten punkt – mówił trener Sandecji Nowy Sącz, Tomasz Kafarski. – Niestety mamy tylko punkt – skomentował opiekun “Słoni” Jacek Zieliński.

– W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze. W drugiej połowie inicjatywa należała do gości. Spotkanie kosztowało nas bardzo dużo zdrowia. Jeżeli chodzi o okoliczności to ten punkt trzeba szanować – ocenił spotkanie z Sandecją Nowy Sącz, golkiper Bruk-Betu Termalica Hubert Gostomski.