Otwarcie placu zabaw w Zakrzowie

Na godzinę 10:00 z niecierpliwieniem czekała całkiem spora gromadka dzieci z Zakrzowa wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami. To właśnie  wówczas Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, wojnicki Proboszcz ks. dr Jan Gebarowski, Sołtys Józef Szczupak, Prezes OSP KSRG Zakrzów Wiesław Solak i Radny Gminy Wojnicz Marek Bachara dokonali uroczystego przecięcia wstęgi.

Uroczystego poświecenia dokonał ksiądz Dziekan Jan Gebarowski, gdzie po wspólnej modlitwie dzieci pod opieką dorosłych z wielka radością korzystały z nowo otwartego obiektu.

O bezpieczeństwie podczas zabawy i rekreacji naszych pociech przypomniał Radny Marek Bachara : „… plac zabaw to nie tylko radość i uciecha,  ale również możliwość spotkania, odpoczynku opiekunów i rodziców. To miejsce alternatywne dla  telewizora, monitora czy ekranu telefonu komórkowego. Tutaj właśnie będą spotykać się i nawiązywać kontakty koleżeńskie przyszli nasi druhowie i druhny. Chce zaszczyć, że nic tak nie cieszy jak uśmiech dziecka i radość rodziców…”

Prezes zakrzowskiej straży Wiesław Solak zapewnił, iż druhowie będą czuwać nad ładem i porządkiem, gdyż obiekt jest położony w bliskiej odległości od remizy, gdzie często strażacy przebywają i w razie potrzeby służą pomocą medyczną.

Sołtys Józef Szczupak podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania inwestycji oczekiwanej w Zakrzowie od dłuższego czasu.

mieszkańcy: „…piękny plac dla naszych kochanych milusińskich, za co bardzo dziękujemy…”; „…fajnie by było gdyby w pobliżu powstała siłownia plenerowa i wtedy moglibyśmy wzajemnie z naszymi pociechami miło spędzać wolny czas…”

Emocji dla najmłodszych było wiele. Na koniec niespodzianka od Pana Burmistrza, wszystkie dzieci mogły uzupełnić spalone kalorie objadając się pysznymi słodkościami.

Więcej wiadomości w Magazynie miasto i Ludzie w Twoim kiosku