Menu

Wystawa Witamy w nanoświecie

30 kwietnia o godzinie 18:00 w „Piwnicy pod Trójką” (Rynek 3) odbędzie się wernisaż bardzo niecodziennej wystawy „Witamy w nanoświecie”.

Znane nam wszystkim wystawy mają jednego, bądź kilku kuratorów. Natomiast w przygotowaniu ww. brało udział kilkadziesiąt osób – uczniów gimnazjów, techników i liceów, którzy wymyślili, zaprojektowali i wykonali eksponaty interaktywne. Jeden z eksponatów przygotowany został przez uczniów V Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Tarnowie pod opieką pani mgr Moniki Senderek oraz pani mgr Renaty Kozioł.

Ekspozycja jest podsumowaniem realizowanego w Polsce międzynarodowego projektu edukacyjnego „Irresistible”, którego zadaniem było przybliżenie młodym ludziom zagadnień związanych z odpowiedzialnymi badaniami naukowymi i innowacjami. Polscy uczniowie, podobnie jak ich rówieśnicy z 10 innych krajów, przez kilka miesięcy brali udział w zajęciach eksperymentalnych, dyskutowali o roli nauki w społeczeństwie, odwiedzali wyższe uczelnie i naukowe wystawy interaktywne, by na koniec samodzielnie zaprojektować i wykonać eksponaty na szkolną wystawę interaktywną. Najciekawsze eksponaty opracowane przez uczniów złożą się na wystawę, która zostanie przedstawiona w Siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Wystawa czasowa, czynna do 26 sierpnia 2018 r.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>