Menu

Rekolekcje w rytmie rapu

Pod hasłem “naRAPeruj serce duchem” w Tarnowie odbywają się rekolekcje wielkopostne dla szkół średnich z parafii katedralnej. Młodzież uczestniczy w nabożeństwach, prelekcjach i spotkaniach poświęconych wierze.

Rekolekcje przebiegają w nowej formie, a więc nie tylko w kościele, ale przede wszystkim w hali przy ul. Gumniskiej. Natomiast trzeci dzień rekolekcji odbywa się w Bazylice Katedralnej. Rekolekcje prowadzi ks. Maciej Kucharzyk, duszpasterz Woodstocku, wieloletni organizator Międzynarodowego Spotkania Młodych w Dębowcu. Są także świadectwa zaproszonych gości oraz wieczór uwielbienia i dziękczynienia dla chętnych. Z młodzieżą spotkał się m.in. raper Dobromir “Mak” Makowski, który opowiadał o swojej przemianie życia – jak rzucił narkotyki, przestał kraść i odnalazł drogę do Boga. W rekolekcjach uczestniczą uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego, VII Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika, Zespołu Szkół Plastycznych oraz Zespołu Szkół im. ks. J. Tischnera.

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>