Menu

Trzynasty – dwa śmiertelne wypadki

Dzisiejszy poranek przyniósł dwa śmiertelne wypadki drogowe. W obu  zginęły starsze kobiety.

Mieszkanka Tarnowa przechodząca w niedozwolonym miejscu  na ul. Mickiewicza została śmiertelnie potrącona przez autobus miejski. 90-letnia kobieta, nie skorzystała z  przejścia podziemnego,  zdecydowała się na przejście w niedozwolonym miejscu, a przy złej widoczności (było ciemno, przed godziną szóstą) kierowca  autobusu nie zauważył jej. Potrącona upadła  i uderzyła głową o asfalt. Zmarła na miejscu. Dotychczasowe ustalenia potwierdziły, że kierowca autobusu był trzeźwy, a policja prowadzi czynności wyjaśniające. Po wypadku w tym miejscu tworzyły się duże korki.

W okolicach przejścia podziemnego często dochodzi do takich sytuacji, kiedy piesi decydują się na przebiegniecie przez jezdnię, uważając, że skrócą sobie w ten sposób drogę.

Do  następnego śmiertelnego potrącenia doszło także dzisiejszego ranka w Łapczycy, koło Bochni. Do ok. godz. 6.20 na drodze krajowej nr 94. Kierowca Fiata Punto potracił przebiegającą przez jezdnię  71-letnią kobietę. Kobieta wbiegła na jezdnię poza przejściem dla pieszych, zmarła po przewiezieniu do szpitala. I tym razem  kierowca był trzeźwy.

Komentarze ( 1 )

  • matkacezara

    Bądźmy uważni na drodze!!!
    Nagłe zatrzymanie pojazdu nie jest możliwe gdy wtargnie ktoś niespodziewanie, bo też skąd kierowca ma znać tendencje osób poruszających się obok jezdni, zwłaszcza w porze nocnej?
    Pojazd ma pęd nawet przy małej prędkości przy 20 km/h w ciągu sekundy pokona 5,5 m, a przy prędkości 40km/h w ciągu sekundy pokonuje 11 metrów, przy 50km/h prawie 14 metrów na sekundę, w sekundę nie wyhamuje. Kierowca czasem ma nieszczęście , że tor jego pojazdu zbiega się z torem osoby nieświadomej zjawisk fizycznych na drodze, która nie oceni swoich realnych szans przeżycia. Pieszemu łatwiej spostrzec nocą oświetlony pojazd, niż kierowcy nieoświetlonego pieszego! To nieszczęście, że pieszy nie jest zdolny do oceny sytuacji drogowej i ciężar winy ponosi kierowca!.

    Do tego jeszcze uważam, ze osoba dziewięćdziesięcioletnia wymaga opieki całodobowej!!!

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>