Menu

MACIEK POTWIERDZA DOMINACJĘ W POLSKIEJ SERII ROTAX MAX CHALLENGE

Za nami kolejny fantastyczny weekend na polskich torach kartingowych. Maciej Gładysz pokazał, iż w klasie MICRO MAX nie ma sobie równych po raz kolejny prezentując niesamowitą dyspozycję i wygrywając całą serię ROTAX MAX CHALLENGE. Kierowca zespołu Gładysz Karting Team już podczas poprzedniej rundy zapewnił sobie zwycięstwo w całym sezonie klasy MICRO MAX i bilet na światowy finał Światowy kartingowej serii Rotax w Portugalii.

Młody zawodnik podszedł jednak do zamykających sezon zawodów w Poznaniu z pełnym zaangażowaniem i wygrał oba wyścigi kwalifikacyjne, by zająć później drugie miejsce w przed-finale i ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium w biegu finałowym. Maciej w tym sezonie udowadnia swój olbrzymi potencjał wyrastając na jedną z czołowych postaci w najmłodszej kategorii wiekowej.

Na torze w Poznaniu była oczywiście obecna również Natalia Gładysz. Zawodniczka świetnie rozpoczęła od zwycięstwa w Oficjalnym treningu, by w kwalifikacjach zająć 4. i 5. miejsce. Wyścigi finałowe to również dwukrotnie 5. miejsce Natalii i ostatecznie młoda zawodniczka zajmuje 5. miejsce podczas VII Rundy Rotax Max Challenge i 4. w klasyfikacji sezonu kategorii MICRO MAX.

Maciej: – „Jestem bardzo zadowolony z zawodów jak i całego sezonu. Walka w ostatniej rundzie była nie zwykle zacięta i emocjonująca, cieszę się że rozstrzygnąłem ją na swoją korzyść i wygrałem.
W Poznaniu odebrałem bilet na Finał Światowy Rotax Grand Final, który odbędzie się w listopadzie w portugalskim Portimao”.

Natalia: – „Zawody w Poznaniu mogę zaliczyć do udanych, chociaż liczyłam na trochę więcej. Po zwycięstwie w sesji kwalifikacyjnej, w wyścigach po twardej walce zajmowałam odpowiednio 4 i 5 miejsca. W klasyfikacji generalnej zostałam sklasyfikowana na wysokim 4. miejscu. Gratuluję moje bratu Maćkowi zwycięstwa w całym cyklu Rotax Micro Max”.

Wyścigowe rodzeństwo pragnie podziękować swojemu głównemu Partnerowi Grupie Azoty, oraz rodzicom, dziadkom, mechanikom, sponsorom i wszystkim tym, którzy wspierali ich podczas zawodów.

W najbliższy weekend 22-23 września, Natalia i Maciek wystartują w Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży – Mistrzostwa Polski Młodzików na torze w Bydgoszczy w kategorii Micro Max.

Kalendarz Rotax Max Challenge Poland 2017:
08-09.04 1 seria Rotax Max Challenge Poland – Toruń
28-30.04 2 seria Rotax Max Challenge Poland – Słomczyn

12-13.05 3 seria Rotax Max Challenge Poland – Bydgoszcz
09-11.06 4 seria Rotax Max Challenge Poland – Słomczyn

21-23.07 5 seria Rotax Max Challenge Poland – Poznań
05-06.08 6 seria Rotax Max Challenge Poland – Słomczyn
16-17.09 7 seria Rotax Max Challenge Poland – Poznań

23-24.09 Mistrzostwa Polski Młodzików – Bydgoszcz

Rotax Grand Festival 2017:

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>