Książkowo czyta – znany blog recenzencki Kasi Englot z Tarnowa

Motto jej bloga, to : “Książka – to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości.” Jej blog obchodził właśnie 2 urodziny. Przez ten czas na jego łamach pojawiło się łącznie 264 posty, z czego większość to recenzje książek. Znalazły się tam również „stosiki książkowe”, zapowiedzi oraz kilka innego rodzaju postów. W ciągu minionych dwóch lat, jak mówi sama Kasia, miała przyjemność objąć patronatem 5 tytułów i zorganizować kilka konkursów.

– Jesteście niezwykłą parą, można powiedzieć „książkową”. Dwoje blogerów, zajmujących się literaturą. W dodatku obydwoje macie podejście  najbardziej lubicie wersje papierowe, czyli półki z książkami w całym w domu…?

Pomimo tego, iż oboje jesteśmy miłośnikami literatury, co niewątpliwie aktualnie ułatwia nam życie, bo przy stosunkowo niewielkim metrażu i sporej ilości książek nie przeszkadzamy sobie nawzajem swoją pasją. Jednak książki są obecne w moim życiu znacznie dłużej, ponieważ zawsze dawały mi one możliwość zarówno zajęcia sobie czasu, jak też „nie – fizycznego” przemieszczania się, które jest tak istotne w moim przypadku, gdy to „fizyczne” jest mocno ograniczone. Niemniej jednak od czasu, kiedy znamy się bliżej – zamiłowanie do czytania na pewno jest także jednym z łączących nas ogniw. Tak więc książki były z każdym z nas, gdy jeszcze funkcjonowaliśmy osobno i zostały z nami do chwili obecnej, gdy jesteśmy razem.

Cały wywiad w papierowym wydaniu MiL!