Menu

Sukces! MWSE znów wyżej w rankingu Perspektyw

 Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie kolejny rok z rzędu awansowała w rankingu Perspektyw! Zgodnie z Rankingiem Niepublicznych Uczelni Magisterskich 2017 MWSE zajmuje miejsce 41.

Przypominamy, iż w roku ubiegłym MWSE zajmowało miejsce 51 a rok wcześniej 61. Bardzo wysoko przez kapitułę zostały ocenione losy absolwentów Uczelni, którzy bardzo dobrze odnajdują się na rynku pracy. Wysoko oceniono także innowacyjność. Dla porównania warto przypomnieć, iż np. w 2012 roku Uczelnia zajmowała 89 miejsce.

To ogromny sukces całej społeczności akademickiej Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie, ale i powód do dumy dla naszych studentów i absolwentów. To dowód na to, że nieustannie pracujemy nad rozwojem Uczelni, staramy się dostosowywać naszą ofertę do potrzeb lokalnego rynku pracy. Szczególny nacisk kładziemy na rozwój współpracy międzynarodowej tak, aby nasi studenci mieli możliwość odbycia części studiów w renomowanych uczelniach zagranicznych oraz odbycia praktyk zagranicznych w firmach, w których mogą się wiele nauczyć i zdobyć cenne doświadczenie – mówi mgr Zofia Kozioł, Kanclerz MWSE.

W rankingu pod uwagę bierze się takie kryteria jak prestiż, innowacyjność, potencjał naukowy, efektywność naukową, warunki kształcenia i umiędzynarodowienie studiów. Te i inne kryteria staramy cię ciągle rozwijać. Bardzo ważne jest dla nas to, aby student czuł się dobrze na Uczelni, miał narzędzia, by zdobyć jak najwięcej wiedzy, umiejętności i kompetencji, a po uzyskaniu dyplomu znalazł dla siebie satysfakcjonujące miejsce na rynku pracy – dodaje Kanclerz Zofia Kozioł.

To kolejny sukces Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie mijającego roku akademickiego. W 2016 roku Uczelnia otrzymała wyróżnienie w kategorii „Lider Edukacji” województwa małopolskiego. Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie oceniła kierunek Turystyka i rekreacja na Wydziale Zarządzania i Turystyki MWSE. Natomiast Absolwenci Uczelni kolejny raz zdobyli nagrody im. Tadeusza Tertila.

Pełny ranking dostępny: źródło: http://www.perspektywy.pl/RSW2017/ranking-niepublicznych-uczelni-magisterskich

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>