Siedem razy złoto w Krakowie

Siedemnaście medali zdobyli lekkoatleci KU AZS PWSZ w Tarnowie w rozegranych w Krakowie, lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Juniorów i Juniorów Młodszych. Na dorobek podopiecznych trenerów Jarosława Wałaszka i Piotra Kuczka złożyło się siedem medali złotych, osiem srebrnych oraz dwa brązowe.

W skoku w dal zwyciężył Mateusz Różański z fantastycznym wynikiem 7.34 m. Tarnowianinowi zabrakło dosłownie centymetrów do uzyskania minimum uprawniającego do startu w Mistrzostwach Europy Juniorów w Grosseto. Minimum, tyle że na Mistrzostwa Polski juniorów w Toruniu, uzyskał natomiast triumfator biegu na 400 metrów, Michał Opocki. W Toruniu wystąpi także tarnowska sztafeta 4×100 metrów chłopców (Michał Opocki, Grzegorz Ungar, Kamil Kubala, Mateusz Różański), która w Krakowie również stanęła na najwyższym stopniu podium.Pozostałe złote medale dla KU AZS PWSZ wywalczyli: Milena Fortuna w biegu na 200 metrów, Weronika Brachucy na dystansie 1500 metrów, Przemysław Tarchała w biegu na 110 metrów przez płotki oraz sztafeta 4×400 metrów dziewcząt (Weronika Brachucy, Paulina Brzęk, Martyna Jurek, Karolina Łabuz).Srebrne medale zdobyli: Joanna Pokorny (100 metrów przez płotki), Martyna Jurek (400 metrów), Milena Fortuna (100 metrów), Grzegorz Ungar (100 i 200 metrów), Mateusz Jewuła (400 metrów) oraz sztafety 4×100 metrów dziewcząt (Martyna Jurek, Laura Sacha, Milena Fortuna, Aleksandra Siepak) i 4×400 metrów chłopców (Grzegorz Ungar, Mikołaj Wałaszek, Mateusz Jewuła, Michał Opocki). Brązowe „krążki” z krakowskich Mistrzostw przywiozły natomiast: Aleksandra Siepak (100 metrów) i Paulina Brzęk (1500 metrów).