Menu

Sprawcy pobicia zatrzymani

 lutego 2017 r. policjanci Komisariatu Policji w Szczucinie bezpośrednio po uzyskaniu zgłoszenia od 20-letniego mieszkańca gminy Szczucin o pobiciu go w centrum Szczucina, dokonali zatrzymania dwóch młodych mężczyzn w wieku 18 i 21 lat.

policjaJak ustalono sprawcy będąc w stanie nietrzeźwości działając wspólnie i w porozumieniu w celu wymuszenia od pokrzywdzonego zwrotu wierzytelności w kwocie 500 złotych zastosowali wobec niego przemoc fizyczną polegającą na zadawaniu uderzeń rękami po głowie,  kopaniu po nogach oraz grozili zniszczeniem użytkowanego przez pokrzywdzonego samochodu. Sprawcom przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 191 § 2 k.k. i art. 157 § 2 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. w zw. z art. 57a § 1 k.k.  Prokurator Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

jedynka0217

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>